ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין די.קיי. תכשיטים בע"מ נגד חברת גב-ים לקרקעות בעמ :

די.קיי. תכשיטים (א.ש.) בע"מ

נ ג ד

חברת גב-ים לקרקעות בעמ

בית משפט השלום בחיפה

כב' הרשמת גילה ספרא-ברנע

החלטה

בעניין: בקשה לעיון חוזר בהחלטה בעניין עיכוב ביצוע

בפניי בקשה לעיון חוזר בהחלטת כב' הרשמת (בדימוס) ש. פומרנץ, שבינתיים פרשה לגימלאות, לעכב ביצוע פסק דין של פינוי רק בתנאי הפקדת ערבות בנקאית בסך 200,000 ₪.

בתיק נדחתה בקשת הרשות להתגונן מטעם המבקשת, נקבע כי המשיבה הינה בעלת הנכס, וכי אין חוזה בין המשיבה למבקשת, והכל בידיעת המבקשת. ביום 21/6/11 נחתמה הפסיקתא.

כאמור, בבקשה הראשונה לעיכוב ביצוע נקבע כי ביצוע הפינוי יעוכב עד למתן החלטה בערעור בתנאי שהמבקשת תפקיד ערבות בנקאית ע"ס 200,000 ₪.

לאחר שעיינתי בכתבי הטענות עד כה, אני דוחה את הבקשה לשנות את החלטת כב' הרשמת פומרנץ מיום 27/7/11.

אין בבקשה הנוכחית טענות חדשות, שלא היו בפני כב' הרשמת פומרנץ, עת נתנה את החלטתה. הזמן שחולף ללא פינוי וללא תשלום מחזק את נכונות ההחלטה.

המדד של שיעור דמי השכירות בסך 2,500 ₪ + מעמ אינו מחייב לעניין קביעת סכום ההפקדה. המבקשת בעצמה מודה כי עד ליום 15/8/11 הינה חייבת כ-75,000 ₪. ויודגש, אין מדובר בתביעה כספית, אלא בתביעה לפינוי המתנהלת כבר שנתיים וחצי.

טענות המבקשת בעניין הנזק שייגרם לה כתוצאה מהצורך לייחד בבנק סכום של 200,000 ₪ לצורך הפקדת הערבות, אינן גוברות על זכותה של המשיבה לקבל את החזקה בנכס לידיה, וחלק ניכר מהסכום אמור היה להשתלם, גם לפי המבקשת, זה מכבר.

טענות המבקשת בעניין קושי לגייס את הסכום סותרות את טענותיה בדבר היותה חברה מובילה בתחומה, ואינן מהוות נימוק לשינוי החלטת כב' הרשמת פומרנץ.

הפקדת עירבון להוצאות המשיבה בערעור 30633-06-11 אינו מצדיק התחשבות במסגרת החלטה זו, שכן שם מדובר בערבון להוצאות המשיבה באם יידחה הערעור, וכאן מדובר בהפקדה לצורך הבטחת ביצוע פסק הדין, אם יידחה הערעור.

הסיכום הינו כי איני מהווה ערכאת ערעור על החלטת כב' הרשת (בדימוס) פומרנץ, ואני קובעת כי בעיון חוזר, אין נימוקים לשנות מההחלטה.

לאור הזמן הרב שחלף מאז מתן ההחלטה, ומאחר וניתן "עיכוב ביצוע בפועל" של חמישה חודשים, תופקד הערבות הבנקאית, תוך 14 יום.

ניתנה היום, א' טבת תשע"ב, 27 דצמבר 2011, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: די.קיי. תכשיטים בע"מ
נתבע: חברת גב-ים לקרקעות בעמ
שופט :
עורכי דין: