ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין יוסי בר ציון נגד ביטוח ישיר בע"מ :

יוסי בר ציון

נ ג ד

ביטוח ישיר בע"מ

בית משפט השלום בתל-אביב-יפו

כב' השופט חאג יחיא

החלטה

מונחת בפני בקשתו של התובע כי אורה לנתבעת להעביר לעיונו את תוכן ההודעה שהוא מס רלחוקר שמונה ע"י הנתבעת במהלך הטיפול בתביעה זו.

יצוין כי בקשה כללית להעברת חומר החקירה שנעשתה ואת המידע שנאסף ע"י חוקר הנתבעת לעיונו של התובע, הוגשה כבר ע"י התובע , ואף ניתנה החלטה ביום 18/7/11. עתה הוגש בקשה זו כאמור ולפיה אני תבקש להורות לנתבעת להעביר לעיון התובע , רק את ההודעות שהחוקר גבה במהלך ביצוע החקירה הן מהתובע עצמו והן מגורמים אחרים .

במהלך דין הגביל בא כוח התובע את בקשתו רק להודעתו של התובע .

בקשה נוספת וחוזרת זו מתבססת על החלטתי בת"א 40605-12-09 שם קבעתי " אינני סבור כי מסמכים אלו שהתובע מודע לקיומם ולתוכנם והוא אף חתום עליהם נהנים מחיסיון, על הנתבעים להעביר לתובע עותק מההודעות שהוא חתום עליהן... " .

אכן כפי שקבעה הפסיקה כל מקרה לגופו, וכל מקרה ועובדותיו המיוחדות. נקודם האיזון המנחה את בית המשפט , בין ניהול משפט בתום לב ובקלפים פתוחים, ובין זכותו של בעל דין שלא יחשוף חומר שהוא מתעתד להביא בפני בית המשפט , ואשר חשיפתו עלולה לחבל בתוכניות ההגנה שלו, מושפעת ותלויה בשאלה בידי מי מבעלי הדין מצוי כוח השליטה ,ומירב המידע באשר לפרטי הנסיבות המקרה . הפסיקה אף משווה בין מצב שמירב המידע מצוי בידי התובע , כגון במקרה הנדון בפני , ובין מצב הלקוח מתחום הרפואה כאשר כל המידע או מרביתו למעשה מצויים בידי הנתבעים .אין כלל אחיד , ומותר לבית המשפט להגיע להחלטות שונות בנסיבות שונות .

בא כוח הנתבעת מפנה אותי לפסק דינו של כב' השופט פינקלמן מבית המשפט המחוזי בחיפה בבר"ע 1450/97 . כ' השופט פינקלמן סקר את הפסיקה במדון, ואת דעות פוסקים שונים בעניין , ותמצית עמדתו היא כי כל מקרה לגופו , וכל מקרה לפי נסיבותיו, הוא סוקר את עמדות מספר פוסקים בענין , ואינו אומר כי הוא תומך בגישה זו או אחרת לכל אורך הדרך. כל מקרה ומקרה בפני עצמו .

חככתי בדעתי , כיצד להגיע למצב שהאינטרסים של שני הצדדים ישמרו , מצד אחד התובע יקבל לידו את תוכן ההודעה שמסר, וחתם עליה , ומאידך הוא לא יעשה בה שימוש לצורך תיאום גרסה והתכוננות לקראת מסירת עדות וחקירה נגדית עליה כשהוא עושה תיאומים ותיקוני גרסה למה שמסר לחוקר, וזאת על כך שאורה לו להגיש את עדותו הראשית בתצהיר , ורק לאחר מכן תימס ר לו הודעתו לחוקר .

על כן אני משנה את החלטתי מאתמול במהלך הדיון , ומורה לתובע להגיש את כל עדויותיו הראשיות בתצהירים בצירוף תיק מוצגים אם הוא רוצה בכך, וזאת בתוך 60 ימים מהיום . תוך 30 יום לאחר הגשת העדויות הראשיות בתצהירים, תעביר הנתבעת לתובע את הודעתו אותה מסר לחוקר מטעמה .

ניתנה היום, א' טבת תשע"ב, 27 דצמבר 2011, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: יוסי בר ציון
נתבע: ביטוח ישיר בע"מ
שופט :
עורכי דין: