ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין נטליה מידבנסקי נגד עדה ברואון :

נטליה מידבנסקי

נ ג ד

1. עדה ברואון

2. דמיטרי בררואון

3. קרנית קרן לפיצו נפגעי תאונות דרכים

בית משפט השלום בנצרת

כב' השופטת עינב גולומב

החלטה

1. לפני בקשה למינוי מומחה רפואי בתחום האורתופדיה, במסגרת תביעת פיצויים שהגישה התובעת בגין תאונת דרכים בה היתה מעורבת. הנתבעים מתנגדים למינוי מומחה כאמור, בטענה כי אין ראשית ראיה המצדיקה את המינוי.

2. לאחר שבחנתי טענות הצדדים והחומר הרפואי שצורף על-ידי התובעת, אני סבורה כי יש בענייננו ראשית ראיה המצדיקה מינוי מומחה רפואי בתחום האורתופדיה. מהמסמכים הרפואיים עולה כי התובעת נפגעה בתאונת דרכים ברגלה, נגרם לה שבר בקרסול ימין, היא היתה במעקב רפואי במשך תקופה ממושכת תוך דיווח על כאבים, נפיחות ומגבלת תנועה. בנסיבות אלה יש בתיק ראשית ראיה שנותרה לתובעת נכות כתוצאה מהתאונה, המצדיקה מינוי מומחה רפואי.

3. אני ממנה בזה את פרופ' וולפין כמומחה רפואי מטעם בית המשפט, בתחום האורתופדיה.

4. המומחה מתבקש לחוות דעתו ביחס למכלול הסוגיות הרפואיות השנויות במחלוקת בין הצדדים, ובכלל זה האם לוקה התובע בנכות ובאיזה שיעור; שיעור נכות זמנית; האם יש לצפות לשיפור או להחמרה בעתיד; האם יש לתובעת מגבלות תפקודיות, ומה הן; הקשר הסיבתי בין התאונה למצב התובע; האם יהיה התובעת זקוק לטיפולים רפואיים כלשהם בעתיד, ובמידה שכן - איזה, וכו'.

4. התובעת ימציא למומחה בתוך 15 ימים מהיום כתב וויתור על סודיות רפואית.

5. כל אחד מהצדדים בתיק ימציא למומחה ויעביר לצד השני, בתוך 15 ימים מהיום, העתקי כל המסמכים הרפואיים, למעט חוות דעת, שיש בידיהם, הנוגעים לתיק.

6. ב"כ התובעת יעמוד עם המומחה בקשר לתיאום מועד לבדיקת התובע. התובעת תעמוד לבדיקות רפואיות ובדיקות עזר נוספות כפי שיורה המומחה, ככל שאלו דרושות למתן חוות-דעתו.

7. שכרו של המומחה יעמוד על סך 5,000 ₪, כולל מע"מ, והוא ישולם על-ידי הצדדים בחלקים שווים.

התובעת והנתבעים 1 ו-2 יפקידו את חלקם בשכר המומחה בקופת בית המשפט, וזאת בטרם פנייה למומחה וכתנאי להתחלת עבודתו.

8. הצדדים והמומחה מתבקשים לפעול באופן שיאפשר את הגשת חוות-דעתו של המומחה עד לישיבת קדם המשפט הבאה הקבועה בתיק ליום 19.3.2012.

המזכירות תמציא העתק מהחלטה זו לצדדים ולמומחה.

ניתנה היום, א' טבת תשע"ב, 27 דצמבר 2011, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: נטליה מידבנסקי
נתבע: עדה ברואון
שופט :
עורכי דין: