ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד אפרים משה חייקין :

מדינת ישראל

נ ג ד

1. אפרים משה חייקין

2. מאיר אטינגר

3. דוד אליהו

בית משפט השלום בירושלים

בפני כב' השופטת אילתה זיסקינד

נציג המבקשת רס"ב רון דניאל

החשוד וב"כ עו"ד עדי קידר

החלטה

1. לפני בקשה חמישית להארכת מעצר החשודים בחשד לביצוע עבירות של איסוף ידיעות סודיות והחזקתן, מעשה המרדה, הפרעה לשוטר במילוי תפקידו, וקשירת קשר לעשות פשע, כאשר מועדי הדיונים הקודמים מפורטים בסעיף 8 לבקשה וכל פעם ניתנו מס' ימים לצורך התפתחות חקירה.

2. מחומר החקירה שמונח בפני עולה כי קיים יסוד סביר לחשד המיוחס לחשודים.

3. בדיון הזה קיימת התפתחות בחקירה כמפורט ב-מ/5-6 ובעקבותיה ב-מ/8-9 ו-מ/7, לאור קושי שקדם להשגת התפתחות פעולות החקירה הללו על סמך מ/12 שנתן הסבר לכך.

4. החשודים השונים בפרשה אלה שבפני ואלה שדנתי בהם אתמול שומרים על זכות השתיקה. לפיכך, ברור ומובן מאליו כי החקירה מתקדמת באיטיות, בין השאר בשל שתיקת כל החשודים ובשל אילוצים נוספים העולים ממנה. ברור ומובן מתוכן תיק החקירה כי החקירה במקרה זה אינה קלה ופשוטה, אלא מצריכה מאמץ רב מצד המשטרה גם בשל ריבוי הדיונים בבתי המשפט בסמיכות לצורך מעקב ופיקוח, גם בשל ריבוי המעורבים והצורך בחקירת כל אחד מהם, וגם משום שמדובר בפרשה מסועפת ומורכבת שיש לה השלכות רחבות.

5. הקשר בין המסמכים שנתפסו, הידיעות שנתפסו לבין החשודים עולה מעצם הימצאות מסמכים רבים בדירה בה מתגוררים החשודים, הקשר קיים גם לאור התפתחות החקירה ב-מ/6-7 בהתייחס למסמכים שנתפסו בדירה, אולם כאמור מדובר במסמכים עם פרטים רבים המצריכים חקירה מדוקדקת ומקיפה, שהימצאותם בדירת החשודים מצריכה את הסבר החשודים לכך, ושמירתם על זכות השתיקה הנתונה להם, מקשה על החקירה ומעכבת את קידומה. מכל מקום הקשר בין המעשים למסמכי מובהר ב-מ/10-11, ובאשר להתפתחות החקירה ב-מ/5-6, הם מובהרים גם ב-מ/13, והמסמך מ/14 שנתפס בדירה מדבר בעד עצמו ומלמד על עילות המסוכנות והשיבוש.

6. אשר על כן לאור מכלול החומר, לאור הצורך בהתפתחות החקירה והקושי שנוצר בקידומה, אני מאריכה את מעצר החשודים עד ליום 1.1.12 בשעה 09:30.

ניתנה והודעה היום א' טבת תשע"ב, 27/12/2011 במעמד הנוכחים.


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: אפרים משה חייקין
שופט :
עורכי דין: