ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אהרון כהן נגד תעבורה אחזקות בע"מ :

אהרון כהן

נ ג ד

תעבורה אחזקות בע"מ

בית משפט השלום בשבתו כבית משפט לתביעות קטנות ברמלה

כב' השופט הישאם אבו שחאדה

פסק דין

התובע הינו בעלים של צימר. הנתבעת הינה חברה העוסקת באספקת שירותי מנוף. התובע הזמין מנוף מטעם הנתבעים לצורך הרמת הצימר והעברתו מהמקום שבו היה מונח למקום מרוחק יותר במספר עשרות מטרים. התובע שילם לתובעת עבור שירותי המנוף, אך לטענתו המנוף לא הניח את הצימר במקום שביקש אלא במקום אחר. התובע טוען שנגרמו לו נזקים עקב אי הצבת הצימר במקום הנכון, ומכאן תביעתו.

התובע צירף לכתב התביעה את הצעת המחיר שניתנה לו על ידי הנתבעת ואשר לפיה הוזמן מנוף ששוקל 250 טון ליום עבודה אחד. בהצעת המחיר נרשם שהמנוף אמור להעתיק את מקומו של הצימר ממקום למקום. משקל הצימר הוא 12 טון ורדיוס ההנפה הוא 31 מטר. בעדותו של התובע בבית המשפט טען שאיננו יודע מה משקלו של הצימר ואיננו יודע איך עושים את החישוב של המשקל, וכי בטרם הגעת המנוף הגיע נציג מטעם הנתבעת וראה את הצימר ואת השטח שאליו יש להעבירו (פרוט' עמ' 1 ש' 20 - 24).

נציג הנתבעת בעדותו בבית המשפט הסביר את אופן פעולתו של המנוף. לטענתו מדובר במנוף גדול מימדים שהעברתו ממקום למקום, הרכבתו ופירוקו כרוכים בלוגיסטיקה מרובה. כמו כן, הבהיר שישנם מספר פרמטרים על מנת לקבוע איזה מנוף יובא לשטח. ישנם שני פרמטרים חשובים והם משקלו של החפץ שיש להרימו באמצעות המנוף וכן רדיוס ההנפה, היינו לאיזה מרחק יש להזיז את החפץ ביחס למקום שבו עומד המנוף. האחריות לספק את המידע לגבי משקלו של הצימר מוטל על התובע. לטענתו התובע הודיע להם שמשקל הצימר הוא 12 טון ולכן הובא מנוף השוקל 250 טון. בדיעבד נתברר שמשקל הצימר הוא 25 טון, ולכן היו צריכים להביא מנוף השוקל 400 טון, וכי אם הוא אישית היה בשטח לא היה מתיר למנופאי שהיה במקום להרים את הצימר מחמת הנזק שעלול להיגרם למנוף. כמו כן, הבהיר שההרמה של הצימר בוצעה בחריגה מהוראות היצרן (פרוט' עמ' 3 ש' 7 - עמ' 4 ש' 2).

כמו כן, מטעם הנתבעת העיד גם המנופאי שלטענתו בהיותו בשטח הנציגים של התובע שהיו במקום התקשרו למי שבנה את הצימר והלה הודיע להם שמשקלו 25 טון וזאת בשל העובדה שרצפת הצימר עשויה מבטון מזוין, אשר מוסיף משקל משמעותי למשקלו הכולל של הצימר. יתרה מזאת, לא ניתן היה להעביר את המנוף למקום אחר על מנת לבצע העברה נוספת של הצימר למקום שביקש התובע מאחר והיו צריכים להעביר את המנוף על פני הקרקע של השכנים שלא ניתנה הסכמתם להצבת המנוף על שטחם (פרוט' עמ' 4 ש' 18 - 24).

דין התביעה להידחות וזאת מכל הנימוקים שלהלן :

א. התובע הינו הבעלים של הצימר והיה עליו לספק לתובעת את המידע הנכון והמדויק לגבי משקלו של הצימר, ומאחר ולא עשה אין לו אלא להלין על עצמו ;

ב. לנציג הנתבעת שהגיע למקום לצורך עריכת ההזמנה, וזאת בטרם הבאת המנוף והצוות שנלווה לו, וקיבל את הנתונים מהתובע, לא היתה האפשרות לדעת מה משקלו של הצימר;

ג. בנסיבות אלה, לא הוכח בפני שהנתבעת התרשלה כלפי התובע.

לפיכך, התובע ישלם לנתבעת הוצאות משפט בסך של 700 ₪.

הסכום הנ"ל יישא הפרשי הצמדה וריבית מהיום ועד למועד התשלום בפועל.

המזכירות תשלח העתק פסק הדין לצדדים.

ניתן היום, א' טבת תשע"ב, 27 דצמבר 2011, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: אהרון כהן
נתבע: תעבורה אחזקות בע"מ
שופט :
עורכי דין: