ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד אבי נחשונוב :

מדינת ישראל

נ ג ד

1. אבי נחשונוב

2. יוסי אחבלצאו אבנט

בית משפט השלום בכפר-סבא

לפני כב' השופט מיכאל קרשן

ב"כ החשוד 1 עו"ד ג'קי סגרון

ב"כ החשוד 2 עו"ד עין צבי

החלטה

נוכח האמור במסמך שסימנתי במ/3 אני מוצא שתשובה לשאלה עלולה לשבש את החקירה ולפיכך נציג המשטרה לא ישיב עליה.

החלטה

לפני בית המשפט הוצג הסבר משכנע מדוע תשובה לשאלה בשלב הנוכחי עלולה לשבש את החקירה ולכן נציג המשטרה לא ישיב על השאלה.

החלטה

זוהי בקשת המשטרה להאריך את מעצרם של שני חשודים בעשרה ימים. מדובר בבקשה שניה. שני החשודים הובאו ביום 22.12.11 לפני כב' השופטת בן ארי אשר הורתה על מעצרם עד היום.

נטען בבקשת המשטרה החשודים מעורבים בהונאה בכרטיסי חיוב. העבירות המיוחסות להם, החזקת נכס חשוד כגנוב, הונאה בכרטיס חיוב והחזקת ציוד לזיוף כרטיס חיוב. אין זה סוד כי בשלב מסוים בחקירה נתפסו ברכב, בנוכחות חשוד 2, כרטיסי אשראי גנובים, מכשיר לזיוף כרטיס אשראי, רישיונות רכב על שם אנשים שונים, תעודות זהות וצילומי תעודות זהות של אנשים שונים, פנקסי שקים של אנשים שונים, פנקסי שקים ריקים ומסמכים וכן מסמכים רבים החשודים כמזויפים.

כב' השופטת בן ארי התרשמה כי קיים חשד סביר הקושר את שני החשודים למיוחס להם על ידי המשטרה. דעתי כדעתה, ולמען האמת במהלך ימי החקירה שחלפו ניתן לומר כי החשד נגד שני החשודים התעבה. בהקשרו של חשוד 2 ראוי להעיר שמאז הארכת המעצר הקודמת שומר הוא על זכות השתיקה ולכך בוודאי יש נפקות לענייננו.

עילות המעצר הנטענות הן מסוכנות ושיבוש. שתי העילות מתקיימות במקרה הנוכחי, ואף שניתן להסכים שעילת המסוכנות כלפי חשוד 2 אינה חזקה כפי שהיא חזקה כלפי החשוד 1, עדיין ברור שבמקרה הנוכחי מתקיימת עילת שיבוש משמעותית ביותר. אמנם נכון, הדיון בעניינם של שני החשודים נערך לפניי היום כשהם לא מופרדים זה מזה, אולם לדעתי, והדבר מוצא ביטוי מפורש בחומר שהונח לפניי, הדבר אינו פוגם בהערכה כי שחרור מי מהם ממעצר בשלב הנוכחי עלול לשבש באופן משמעותי את החקירה. אזכיר בהקשר זה כי באופן ספציפי ידוע שחשוד נוסף מרכזי בפרשה לא אותר עדיין על ידי המשטרה, ולא בכך מתמצה עילת השיבוש במקרה הנוכחי.

כב' השופטת בן ארי נעתרה באופן חלקי לבקשת המשטרה אשר גם בהארכת המעצר הראשונה ביקשה עשרה ימים. לאור מסקנותיי בנוגע להתקדמות החקירה איני רואה עצמי מוגבל ביתרת הימים שנשארו לאחר שהוארך מעצרם של החשודים בשישה ימים, ובקשת המשטרה אינה נראית בעיני מופרזת.

רק על מנת לוודא קיומו של פיקוח שיפוטי נאות על החקירה אני רואה לנכון לצמצם את מספר הימים, ועל כן מוארך בזה מעצר שני החשודים עד ליום 2.1.12 שעה 12:00. אם תבקש המשטרה להאריך מעצר יובאו החשודים לבית המשפט באמצעות שב"ס עד לשעה 11:00.

החלטה

המשטרה תאפשר לשני החשודים עד 5 שיחות טלפון כל אחד, בשליטתה ובפיקוחה.

אני מורה לרופא בית המעצר לבדוק את החשוד 1 תוך 24 שעות.

ניתנה והודעה היום א' טבת תשע"ב, 27/12/2011 במעמד הנוכחים.


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: אבי נחשונוב
שופט :
עורכי דין: