ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד ראובן יזראילוב :

מדינת ישראל

נ ג ד

ראובן יזראילוב

בית משפט השלום בנתניה

בפני כב' השופט חגי טרסי

ב"כ המאשימה עו"ד ליאת שפיר

הנאשם בעצמו וב"כ עו"ד תרצה קינן

הכרעת דין

הנאשם הודה בכל העובדות הנטענות בכתב האישום המתוקן. לפיכך הנני מוצא את הנאשם אשם בעבירות אשר יוחסו לו בכתב האישום המתוקן: החזקת נכס חשוד כגנוב והחזקת סכין - עבירות על סעיפים 413 ו - 186 לחוק העונשין, התשל"ז - 1977 ובכך יורשע.

גזר דין

הנאשם הורשע על פי הודאתו במסגרת הסדר טיעון בכתב אישום מתוקן בו יוחסו לו עבירות של נכס חשוד כגנוב והחזקת סכין. על פי עובדות כתב האישום המתוקן הציע הנאשם למכירה ציוד גולף אשר נגנב חודש ימים קודם לכן מרכבו של המתלונן. מדובר בציוד בשווי של מעל 20,000 ₪, אשר הוצע למכירה במחיר של 5500 ₪. המתלונן הגיע למפגש שתואם עם הנאשם לצורך רכישת הציוד ובאותו מעמד החזיק הנאשם בכיסו סכין.

הנאשם הינו בחור צעיר אשר לחובתו רישום אחד מאוחר ללא הרשעה בגין עבירה של תקיפה הגורמת חבלה של ממש. העבירה של החזקת נכס חשוד כגנוב, אינה מהעבירות החמורות בחוק העונשין, וגם אם מדובר בנסיבות חמורות יחסית של עבירה זו, הרי שלא ניתן להתעלם מכך שלצד הוראה זו קבוע עונש מרבי של 6 חודשי מאסר ובהתחשב בכך שאין לנאשם רישומים קודמים בעבירות רכוש, אין מקום להחמיר עימו בדרך של השתת עבודות שרות.

באשר לעבירה של החזקת סכין, הרי שמדובר בעבירה חמורה, עבירה מסוג פשע, ורבות נאמר לגבי התוצאות האפשריות של עבירה זו מקום בו נקלע נאשם לעימות בגין נסיבות כלשהן. יחד עם זאת, כאמור מדובר בנאשם צעיר ללא הרשעות ולא הוצגו בפני נסיבות המעידות על חומרה מיוחדת או על טיבו של אותו סכין שהוחזק.

בנסיבות אלה, אני סבור כי ניתן להסתפק במקרה זה בענישה צופה פני עתיד, לצד קנס משמעותי אשר יבטא את חומרת שתי העבירות שביצע הנאשם.

אשר על כן, הנני דן הנאשם לעונשים הבאים:

1. 6 חודשי מאסר על תנאי והתנאי הוא כי במשך 3 שנים מהיום לא יעבור הנאשם אחת העבירות בהן הורשע בהליך זה או כל עבירת רכוש.

2. קנס בסך 3500 ₪ או 70 ימי מאסר תמורתו. הקנס ישולם ב - 5 תשלומים חודשיים שווים ורצופים החל מיום 10.2.12.

לבקשת הנאשם תקוזז ההפקדה שניתנה בתיק זה כנגד תשלום הקנס.

הסכין תושמד.

מחשב וטלפון יוחזרו לנאשם.

המזכירות תסרוק את כתב האישום המתוקן והמוצג ע/1.

זכות ערעור תוך 45 יום מהיום.

ניתנה והודעה היום א' טבת תשע"ב, 27/12/2011 במעמד הנוכחים.


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: ראובן יזראילוב
שופט :
עורכי דין: