ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין איגמה ניהול ומסחר בע"מ נגד מורן דגן :

איגמה ניהול ומסחר בע"מ

נ ג ד

מורן דגן

בית משפט השלום בעכו

כב' השופט אברהים בולוס

החלטה

1. לפני בקשה לביטול פסק דין.

2. עסקינן בתביעה שטרית שהגישה התובעת (להלן: המבקשת) נגד הנתבעת (להלן: המשיבה), ביחס לשיק על סך 5,000 ₪, ליום 7.6.04.

3. המשיבה הגישה התנגדות לביצוע שטר, אשר נתקבלה בהחלטתה של כב' הרשמת דנה עופר מיום 19.7.11. במסגרת אותה החלטה ניתנה למשיבה רשות להתגונן, ונקבע כי על המבקשת להגיש תצהיר מטעמה, וכן לשלם את הפרשי אגרה.

4. ועוד, בהחלטתי מיום 20.7.11 , קבעתי שעל המבקשת לשלם את הפרש האגרה תוך 30 יום מיום קבלת ההחלטה, כן הוספתי כי ככל שהפרש האגרה לא ישולם כנדרש, תימחק התביעה ללא כל הודעה נוספת ותיק ההוצל"פ ייסגר.

5. על אף שניתנה למבקשת שהות מספקת לתשלום הפרש האגרה כנדרש על פי התקנות, הדבר לא נעשה על ידה. לפיכך, ביום 13.11.11, ניתן על ידי פסק דין המורה על מחיקת התביעה ועל סגירת תיק ההוצל"פ (להלן: פסק הדין).

6. בעקבות כך, הגישה המבקשת את בקשתה דנן, בה היא עותרת לביטול פסק הדין. לטענתה , סיבת המחדל לאי תשלום הפרש האגרה נעוצה בטעות אנוש של בא כוחה של המבקשת, אשר שהה בחופשה במהלך התקופה שבין חודש 9.2011 ועד תחילת חודש 11.2011, ונשמט עניין זה מתשומת לבו.

7. המשיבה מתנגדת לבקשה . לטענתה, יש לדחות את הבקשה היות ולא נתמכה בתצהיר לאימות העובדות הנטענות בה. כמו כן, כך נטען, שהמבקשת לא הגישה תצהיר מטעמה בהתאם להחלטה מיום 19.7.11. נטען עוד , שאין למבקשת סיכויי הצלחה כלשהם בתביעתה.

8. אקדים ואומר כי, לבקשה לא צורף תצהיר, כמתחייב על פי התקנות, לתמיכה בטענות העובדתיות המפורטות בה.

9. יתרה מכך, על הצדדים ועל באי כוחם לפעול בהתאם למועד שנקבע על ידי בית המשפט. צד אשר סבור כי יתקשה לקיים את ההחלטה במועד שנקצב לכך, הדרך סלולה בפניו לפנות לבית המשפט בבקשה להארכת מועד, אך בודאי אין הוא רשאי להתעלם.

10. במקרה דנן, המבקשת התעלמה באופן בוטה מהחלטותיו השונות של בית משפט זה, וניצלה לרעה את ההליך המשפטי. היא עשתה דין לעצמה, לא שילמה את הפרש האגרה ולא טרחה להגיש תצהיר מטעמה.התנהלותה של המבקשת גרמה לבזבוז זמנו של הצד שכנגד ושל בית המשפט.

11. עם זאת, כדי לא לנעול את שערי בית המשפט בפני המבקשת, ולפנים משורת הדין, אני בדעה שנכון להורות על ביטול פסק הדין מיום 13.11.11. אולם, זאת בכפוף לתשלום הפרש האגרה ותשלום הוצאות בסך של 300 ₪ לטובת אוצר המדינה, וכן לתשלום הוצאות הבקשה למשיבה בסך של 300 ₪.

הסכומים ישולמו תוך 15 יום מהיום, ועם תשלומם פס"ד יבוטל.

המזכירות תשלח החלטתי זו לצדדים.

ניתנה היום, א' טבת תשע"ב, 27 דצמבר 2011, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: איגמה ניהול ומסחר בע"מ
נתבע: מורן דגן
שופט :
עורכי דין: