ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אביבה לוי נגד נסים לוי :

אביבה לוי

ע"י ב"כ עו"ד רונית ברנט

נ ג ד

1. נסים לוי

2. נסים אלמוג

3. יוספה אלמוג

ע"י ב"כ עו"ד רבקה הדר ברבש

בית דין אזורי לעבודה בתל-אביב-יפו

כב' השופטת רוית צדיק

החלטה

1. בפני בקשת התובעת - המבקשת , לצרף כחלק מראיותיה מסמך אשר התקבל לידה זה עתה והמחזק לטענתה את טענותיה בדבר היות המשיב 1 בעל העסק.

2. הנתבעים -המשיבים, מתנגדים לבקשה משני טעמים עיקריים. הראשון - המסמך לא הוגש במועד שכן מדובר בבקשה לעיקול אשר הוגשה לפני זמן רב והעיקול בוצע לאחר שהוגשה הבקשה . השני- המסמך אינו רלוונטי ואף לו היה מוגש במועד היה מבוקש להוציאו.

3. לאחר עיון בבקשה ובתגובה לה ולאור ההלכות שהותוו בבית דין זה לעניין הגשת ראיות באיחור כמו גם ההלכות הכלליות בעניין המעבר מקבילות למשקל , החלטתי להעתר לבקשה ואבאר עמדתי-

4. אשר לטענה כי המסמך הוגש באיחור- ההלכה הפסוקה קבעה לא אחת כי פגם פרוצדורלי אין בו כדי לפגוע בזכות חוקית למיצוי הדין (ע"ע 1462/02 רולס רויס בע"מ - דב חוסטצקי מיום 5.1.03 ) כמו כן נקבע בפסיקת בתי הדין לעבודה כי ברשות בית הדין ניתן להגיש ראיה, אפילו באיחור. גישתו של ביה"ד לעבודה בעניין זה הינה גישה מקלה (ראה - בר"ע 1111/01 אסלאן עומר נ' ב"ל מיום 12.6.01 וההפניות שם) בענייננו, הדברים נכונים ביתר שאת לאור העובדה כי טרם החל שלב שמיעת הראיות בתיק , ואף טרם הוגשו תצהירי המשיבים לתיק בית הדין ובנוסף הוגשה במקביל לבקשה זו, בקשה להאריך המועד להגשתם.

5. אשר לטענה כי מדובר במסמך אשר איננו רלבנטי ואף לו היה מוגש בזמן היה מבוקש להוציאו - נוכח המגמה הכללית בפסיקה בשנים האחרונות להעביר את מרכז הכובד לשאלת המשקל ולא לשאלת הקבילות לא מצאתי מקום שלא להורות על צירוף המסמך כראיה. (ראה- ע"ע 423/99 מדינת ישראל - ישראל אגוזי, מיום 28.12.05).

6. סוף דבר- הבקשה לצירוף המסמך מתקבלת - המסמך מתקבל לתיק בית הדין.

7. שאלת ההוצאות בגין בקשה זו תישקל במסגרת פסק הדין הסופי.

ניתנה היום, כ"ב כסלו תשע"ב, 18 דצמבר 2011, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: אביבה לוי
נתבע: נסים לוי
שופט :
עורכי דין: