ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד אהרון קליין :

מדינת ישראל

נ ג ד

1. אהרון קליין

2. עמוס בוחניק

בית המשפט המחוזי בתל-אביב-יפו

ד"ר עודד מודריק-שופט, סגן נשיא

החלטה

ביום 15.12.11 שלח עו"ד מנחם רובינשטיין הודעה לתיק בית המשפט שתוכנה הוא ש"נושא הייצוג בתיק זה טרם הושלם על ידי הנאשם" וש" לפיכך מודיע בזאת [עו"ד רובינשטיין] כי אינו מייצג את הנאשם בתיק זה".

בנסיבות אלה ונוכח העובדה שפרשת ההוכחות במשפט אמורה להתחיל ביום 9.1.2012, פנתה התביעה אליי בבקשה דחופה לפנות אל הסנגוריה הציבורית למינוי סנגור לנאשם.

אינני יכול שלא להביע מורת רוח מהתנהלות הנאשם וסנגורו עו"ד מנחם רובינשטיין, בפרשת הייצוג. כתב האישום הוגש במאי השנה ולכל הפחות מחודש יוני שנה זו מיוצג עניינו של הנאשם בידי עו"ד רובינשטיין ומשרדו. אין מדובר רק בייצוג הנאשם בהקשר לסוגיית המעצר אלא גם בהתכוננות למענה לאישום ולהגנת הנאשם בתיק העיקרי (לרבות צילום חומר החקירה רב ההיקף).

מיוני שנה זו ועד הנה פנה משרד רובינשטיין לבית המשפט (לכבוד השופט רוזן האמור לדון בכתב האישום) לא פחות מ-16 פעמים. אמנם בחלק ניכר של הפניות מוזכרת העובדה ש"עניין הייצוג טרם הוסדר" אך די ברור שהאזכור הוא פורמאלי בלבד. הא ראיה שעו"ד רובינשטיין גם נתן הסכמתו לבית המשפט לקביעת מועדי הוכחות במסגרות זמן מסוימות שמותאמות ליומנו.

ההודעה שנמסרה כעת, שנוסחה מעורפל [מצד אחד עניין הייצוג "טרם הושלם" (לשון הווה הרומזת על אפשרות השלמה עתידית) ומצד שני עורך הדין "אינו מייצג את הנאשם בתיק זה" (לשון הווה שאינה אומרת דבר ברור על מה שילד יום)] מעוררת חשש כבד שכל תכליתה של התנהלות זו היא לשבש ולסכל את האפשרות לפתוח את שלב ההוכחות במשפט במועד.

אלמלא כללה הפרקליטות בפנייתה אזכור החלטה של כב' השופט רוזן לפנות לסנגוריה הציבורית לשם מינוי סנגור לנאשם, לא מן הנמנע שבנסיבות הללו הייתי קובע שהנאשם וסנגורו יצרו מצג האומר שהלכה למעשה נמסר הייצוג לעו"ד רובינשטיין (וחסרה רק השלמה טכנית פורמאלית של הדבר) ושאין מקום לשחררו ממחויבות זו.

לא למותר לציין את העובדה שכב' השופט רוזן שוהה מזה כחודשיים בשבתון בחו"ל ואני "מלווה" למן ראשית נובמבר את הפרשה הן בהיבט של דיון בסוגיית המעצר והן בהיבטי המנהלה השיפוטית של התיק העיקרי. גם בי נטעה התחושה הברורה שעניין הייצוג יוסדר. שאם לא כן לא הייתי מניח לעניין עד שבועיים -שלושה לפני תחילת ההוכחות.

אני מורה אם כן לסנגוריה הציבורית למנות, בדחיפות, סנגור לנאשם.

אניח לכב' השופט רוזן לבחון את האפשרות לחייב את הנאשם בהוצאות אם התנהלותו אכן תגרום לשינוי בלוח הזמנים של המשפט.

כיון

ניתנה היום, כ"ב כסלו תשע"ב, 18 דצמבר 2011, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: אהרון קליין
שופט :
עורכי דין: