ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין עליזה טובול נגד דוד שטרית :

עליזה טובול

נ ג ד

1. דוד שטרית

2. מיכאל שטרית

בית משפט השלום בשבתו כבית משפט לתביעות קטנות באשדוד

כב' השופט רון סולקין

החלטה

בפני בקשה שניה במספר לבטול פסק דין.

ביוןם יג' אדר א' תשע"א - 17.02.2011, ניתן פסק דין כנגד הנתבעים בהעדר התיצבות לדיון.

לאחר מתן פסק הדין, פנו הנתבעים לבית המשפט ועתרו לבטול פסק הדין. לפנים משורת הדין, נעתר בית המשפט, כב' השופטת נ. שמואלי-מאייר, ביום כו' איר תשע"א - 30.05.2011, לבקשה, והורה על בטול פסק הדין בכפוף לתשלום הוצאות בסך 500 ₪ לתובעת, והמצאת אישור על תשלום ההוצאות לבית המשפט, עד 30 יום לפני המועד שנקבע.

אישור כאמור לא הומצא לבית המשפט במועד, בנסיבות אלה הורה בית המשפט, כי פסק הדין מיום כו' איר תשע"א - 30.05.2011, עומד על כנו.

לאחר מתן ההחלטה האמורה, פנו הנתבעים שוב בבקשה לבטול פסק הדין, בטענה כי העבירו לידי התובעת ההוצאות, אשר נפדו ביום 23.10.2011, בלא הסבר כלשהו לשאלה, מדוע לא הוגש אישור על תשלום ההוצאות לבית המשפט.

הבקשה הועברה לתגובת התובעת, אשר אישרה כי קבלה ההוצאות שנפסקו, אם כי הלינה על המשכות ההליכים (המדובר בתביעה קטנה משנת 2009), על העובדה כי ההוצאות הועברו אליה לאחר המועד שנקבע בפסק הדין, ועתרה לקביעת דיון מהיר בתובענה.

אכן, הנתבעים נתקו קשר עם בית המשפט, לא הגישו אישור על תשלום ההוצאות, וההוצאות אף שולמו באיחור קל.

לפי שורת הדין, בודאי לא היה מקום לבטל פסק הדין פעם נוספת.

יחד עם זאת, לאור עמדת התובעת, אשר לא התנגדה לבטול ובקשה קביעת דיון מהיר, אאפשר, לפנים משורת הדין, בטול פסק הדין פעם נוספת, בתנאים שייקבעו להלן:

א. הנתבעים ישלמו, יחד ולחוד, הוצאות משפט בסך 1,500 ₪ לתובעת. ההוצאות ישולמו בתוך 7 ימים מהמצאת החלטה זו לידיהם;

ב. כל אחד מהנתבעים יפקיד, בקופת בית המשפט, בתוך 7 ימים מהמצאת החלטה זו לידיו, ערבון להבטחת הוצאות עתידיות של התובעת, בסך 1,500 ₪ נוספים (סה"כ ערבון בן 3,000 ₪ לשני הנתבעים;

ג. אישור על תשלום ההוצאות ועל הפקדת הערבון יוגש לבית המשפט עד 7 ימים מהמצאת החלטה זו לידי הנתבעים. בהעדר הגשת אישורים אלה במועד - וזאת גם אם שולמו הסכומים בפועל - יעמוד פסק הדין בעינו ובית המשפט לא ידון בבקשה נוספת לבטולו.

ניתנה היום, כ' כסלו תשע"ב, 16 דצמבר 2011, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: עליזה טובול
נתבע: דוד שטרית
שופט :
עורכי דין: