ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד גסוב זיידאן :

מדינת ישראל

נ ג ד

גסוב זיידאן

בית משפט השלום בחיפה

בפני כב' השופט שמעון שר

ב"כ המבקש - עו"ד אררה

ב"כ המשיב - עו"ד פפרני סנגוריה ציבורית והמשיב בעצמו

החלטה

בפניי בקשה למעצר עד תום הליכים על פי סעיף 21א' 1 א' + ב' + ג' (5) (חוק הסדר הדין הפלילי סמכויות אכיפה מעצרים התשנ"ב 1996).

הבקשה בפניי מלווה בכתב אישום שהוגש בד בבד כאשר מהעובדות שעולות בו עולה שילטון של איומים והעבירה המיוחסת לחשוד הינה עבירה של איומים על פי סעיף 192 לחוק העונשין.

נראה לי מעיון בחומר הראיות שהובא בפניי כי עילת התביעה קיימת הן במישור הסטטורי והן במישור העובדות שלכאורה מופיעות בתובענה דנן.

באשר למסוכנות עצמה גם זו קיימת אם כי בדברים אשר נשאה האישה בפניי טוענת כי זו פעם ראשונה שלמעשה הופעל כוח כנגד אחד מבני הבית. אך אם הבחן את התמונה בכללותה וצר כי המשיב אינו לוקח בחשבון את העובדה ששתייה מרובה אינה בת שליטה גם אם הוא סבור כי הדבר נכון ודבר שיכול לעשות כן.

במקרה דנן, הלכות אשר עומדות בפניי אינן הלכות סותרות האחת אשר אומרת כי במקרים מעין אלה, ההלכה היא לפסוק מעצר מאחורי סורג ובריח על מנת לאיים את רמת המסוכנות ומאידך הלכה אשר יצאה מביהמ"ש עליון ואם איני טועה, פסק הדין אינו מצוי בפניי ובו ציין כב' השופט דצינגר כי ביהמ"ש אינו יכול להתעלם מרצונה של המשפחה על אף הדברים שנאמרו ו/או נעשו ואם המשפחה מבקשת לחזור לפעילות נורמטיבית ביהמ"ש אינו פטרון שיכול להתעלם מבקשה מעין זו.

אני סבור כי יש לשלב בין השניים, האחד הוא כי יש להתחשב בנושא של בקשת האשה לשחרור ממעצר אך עם זאת איני יכול לעשות כן, ללא קבלה של תסקיר מעצר כאשר כוונתי היא שתסקיר המעצר יעשה בעודו שוהה בחלופת מעצר שתוצג בפני ביהמ"ש. מאחר ועו"ד פפרני אינו יכול במקרה דנן להציג בפניי את החלופה במלואה אני הורה על כך כי החלופה תובא בפני ביהמ"ש ביום 19.12.11 שעה 11:30.

בעקבות שמיעת הדברים אחליט אם קבלת התסקיר כעד במסגרת של שהייה מאחורי סורג ובריח או במסגרת של חלופת מעצר על פי התנאים אותם הראה במקרה דנן.

במידה וחלילה לא אתייצב ביום שני מסיבות שונות אזי אבקש את סליחתי מהשופט התורן שיצטרך לשמוע את הדברים וליתן את ההחלטה באשר לחלופת המעצר אם מקובלת עליו אם לאו.

תם הדיון בשלב זה עד להחלטה אחרת ישאר במעצר.

יוזמן על ידי השב"ס ליום הדיון.

ניתנה והודעה היום כ' כסלו תשע"ב, 16/12/2011 במעמד הנוכחים.


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: גסוב זיידאן
שופט :
עורכי דין: