ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין חלמי אבו ענזה נגד חברת החשמל לישראל בעמ :

חלמי אבו ענזה

נ ג ד

1. חברת החשמל לישראל בעמ

2. משטרת ישראל/ מחוז דרום

בית משפט השלום בבאר-שבע

בפני: כב' שופט עמית כהן

החלטה

1. המבקש הגיש בקשה לפי פקודת בזיון בית המשפט, בו הוא מבקש את הסעדים הבאים:

א. לחייב את המשיבות להשיב לו את רכושו ולפצותו על ירידת ערך הרכוש בסך כולל של 86,000 ₪ או לחילופין לשלם לו את הסכום של 284,000 ₪ בצירוף הפרשי הצמדה וריבית כדין מיום 16.5.04 ועד התשלום בפועל.

ב. להשית על המשיבות קנס עונשי בגין התעלמותן מהחלטת בית המשפט מיום 16.5.04.

הסעדים המבוקשים אינם מתאימים להליך בו בחר המבקש.

2. הסעדים המבוקשים בסעיף א': הבקשה לחייב את המשיבות להשיב למבקש את רכושו הוא מיותר, משום שכנטען בבקשה צו כזה כבר ניתן. אם המבקש אינו סבור שניתן כבר צו להשבת הרכוש, הרי שברור שאין מקום לסעד לפי פקודת בזיון בית המשפט.

הסעדים האחרים בסעיף א' לעיל הם סעדים כספיים, אותם יש להגיש בתביעה כספית.

לצורך תביעת הסעדים המבוקשים בסעיף א', על המבקש לשלם את מלוא האגרה בהתאם לשווי הכספי של הסעדים המבוקשים (תשומת לב המבקש כי הוא אינו יכול לתבוע סכום בתוספת ריבית והצמדה מ- 2004, אלא אם יחשב את הסכום נכון למועד הגשת התביעה וישלם אגרה בהתאם לסכום המעודכן).

3. הסעד המבוקש בסעיף ב' אף הוא אינו מתאים להוראות פקודת בזיון בית המשפט וזאת משום שהליך לפי פקודת ביזיון בית המשפט מטרתו לכפות על בעל הדין המפר את הביצוע ולא להעניש את המפר על מעשיו בעבר.

4. תשומת לב המבקש כי ההלכה קובעת כי אין להיזקק להליכי בזיון כאשר קיימת דרך אחרת לביצוע הצו, על כן, מאחר וקיימת דרך אחרת - תביעה כספית כפי הסעד החלופי שבסעיף א' הנ"ל, ספק אם יש מקום לסעד בהתאם לפקודת בזיון בית המשפט.

5. לנוכח האמור לעיל, יודיע המבקש עד ליום 12.1.12 איך ברצונו לקדם את ההליך.

לא תוגש הודעה במועד, תימחק הבקשה והמבקש יהיה רשאי להגיש תובענה אזרחית (תוך תשלום מלוא האגרה בהתאם לשווי הסעד הכספי המבוקש).

תזכורת פנימית עם תום המועד.

ניתנה היום, כ' כסלו תשע"ב, 16 דצמבר 2011, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: חלמי אבו ענזה
נתבע: חברת החשמל לישראל בעמ
שופט :
עורכי דין: