ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין משטרת מרחב חוף / מטה מרחב חוף - חיפה נגד פבל לזברב :

משטרת מרחב חוף / מטה מרחב חוף - חיפה

נ ג ד

פבל לזברב

בית משפט השלום בחיפה

בפני כב' השופט שמעון שר

ב"כ המבקש - עו"ד אררה ורס"ר פרג'

ב"כ החשוד - עו"ד ברחובניק מטעם סנגוריה ציבורית

החלטה

בפניי בקשה להארכת מעצר בגין הפרת הוראה חוקית על סעיף 287 א' לחוקר העונשין תשל"ז 1977. צר לי כי הדיון התנהל כפי שהתנהל ובפרק הזמן אשר התנהל אשר מדובר בסוגייה פשוטה לחלוטין ומערך עובדתי פשוט עוד יותר.

שמעתי את הדברים אשר העלה ב"כ המשטרה וכן את דבריו של עו"ד עררה שהצטרף לדיון בגין הסוגייה הראשונית אשר עלתה במסגרת הדיון שהתקיים כאן. וכן שמעתי בקשב רב את דבריו של ב"כ החשוד אשר העלה בהחלט טענות כבדות משקל בכל מערך העובדות אשר נמצא בפני ביהמ"ש.

הטענה שאמורה להיות שובת לב הינה לכאורה כי מדובר בהפרת הוראה חוקית אשר לגביה אין מחלוקת ולמעשה החקירה הסתיימה ולפיכך יש לביהמ"ש להורות על שיחרור.

אין מדובר בסוגיות אשר אמורות להיות נדונות בביהמ"ש לתעבורה למרות הזכרתן בפרטי העבירות אשר מופיעות בסעיף 2 לבקשה אשר מונחת בפניי.

אכן וזו היתה גישתי שנים רבות ותמשיך להיות גישתי כאשר מדובר בהפרת הוראה חוקית אחת הרי ביהמ"ש מאפשר הזדמנות נוספת שמא לא היה מדובר בכוונת תחילה ויסוד הידיעה לא היה בידי החשוד ולפיכך, נשלח האדם לביתו כאשר בכיסו חלופת מעצר ולא יותר מכך.

עם זאת במקרה דנן צר לי לומר כי מצטיירת תמונה לחלוטין. אין מדובר בהפרת הוראה חוקית אחת וכאשר מדובר בהפרת הוראה חוקית פעם אחר פעם ובסמיכות זמנים שברקע אציין אין מחלוקת לגבי לפחות חלק מן העבירות תנועה שבוצעו למעט העובדה הבסיסית שאכן אין בידי אינדיקציה אם קיימת אם לאו של נהיגה בפסילה נראה לי כי מדובר באדם שאימת הדין אינה חלה עלו ואימת מסוכנותו עולה פלאים כאשר עסקינן במקרה דנן.

אכן פעולות החקירה אינן מסובכות והפעולות אשר אמורות להתבצע יכולות להתבצע בזמן קצר עם זאת השילוב של מסוכנות ופעולות חקירה ומבלי שכמובן ביהמ"ש יאמר דעתו לגבי הענישה שצריכה להינתן בבוא היום במידה וכמובן תינתן על פי שיקול דעת המוטב שישב בדין אזי ביהמ"ש צריך לבוא ולשקול את כל המארג כולו וליתן את החלטתו.

איני מתכוון להעתר לפרק זמן של 5 ימים אני סבור כי למרות לכאורה הכעס שמעוררת ההתנהגות אין ביהמ"ש פועל לפי דחפים ולחצים או לפי דרך התנהלות כזו או אחרת אלא על פי דין. אני סבור כי הפעולות ובמיוחד כאשר עסקינן בצהרי יום שישי ובסוף שבוע מן הראוי שיעשו בפרק זמן קצר מאוד ולפיכך, אורה על הארכת מעצרו לצרכי חקירה בלבד עד ליום א' הקרוב לא יאוחר משעה 12:00 אני מניח שבזמן זה תסיים המשטרה לבצע את כל פעולותיה.

תם הדיון בעניין זה.

ניתנה והודעה היום כ' כסלו תשע"ב, 16/12/2011 במעמד הנוכחים.


מעורבים
תובע: משטרת מרחב חוף / מטה מרחב חוף - חיפה
נתבע: פבל לזברב
שופט :
עורכי דין: