ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין משטרת מרחב חוף / מטה מרחב חוף - חיפה נגד לואי חרמאן :

משטרת מרחב חוף / מטה מרחב חוף - חיפה

נ ג ד

לואי חרמאן

בית משפט השלום בחיפה

בפני כב' השופט שמעון שר

ב"כ המבקש - רס"ר פראג' סאבי

ב"כ החשוד - עו"ד חרג'

החלטה

בפניי בקשה למעצר ימים.

העבירה המיוחסת לחשוד כי ביום 15.12.11 שעה 19:30, אם כי במהלך הדיון עלה כי ככל הנראה האירוע ארע בשלב יותר מאוחר, בעוספיא סמוך לביתו של המתלונן עלפי החשד דקר החשוד את המתלונן במס' מקומות בגופו וגרם לו חבלות. העבירה המיוחסת לו באמור בבקשה שלפניי פציעה סעיף 334 לחוק העונשין תשל"ז 1977. כדרכו עו"ד פראג' עשה מלאכה יסודית ומלאכה אשר מכבדת את דרכו שאל שאלות לא הותיר אבן על אבן וניסה לשכנע את ביהמ"ש כי במקרה דנן יש מקום לבוא ולשקול חלופת מעצר בגין הפגימות הרבות אשר עולות מנושא החקירה והמסוכנות אשר למעשה אינה קיימת במקרה דנן ואם קיימת אינה קיימת ברף גבוה.

אם הדברים החכמים אשר נאמרו על ידי הסנגור הן דעתי כדעתו וזאת לאור החומר שמוצג בפניי. מקרים אלה שעה שמגיעים לבקשה למעצר עד תום ההליכים הינן מקרים שבד"כ מסתיימים במעצר עד תום הליכים אלא בנסיבות מיוחדות מורה ביהמ"ש על חלופת המעצר זאת לצורך הרקע הכללי.

כאשר מדובר במעצר ימים גם אם אקבל את העובדה כי בבוא היום תעלה טענה של קינטור או הגנה עצמית נראה לי כי התגובה עצמה כפי שעולה הינה תגובה החורגת מכל פרופרציה ובמיוחד כאשר עסקינן בפגיעה שבוצעה על ידי כלי חד סכין הכל לכאורה בלבד.

אומנם חסר לי המסמך הרפואי אשר מתאר את חומרת הפגיעות ואת מהותן ואת הטיפולים אשר קיבל החשוד אך חזקה עליי כי החוקר המשטרתי אשר התייצב ובדק את המצב של החשוד אין לו כל עניין לבוא ולהעצים את המקרה אלא תיאר כדרכו ובשפתו הפשוטה את הדברים אשר התגלו בפניו.

בבוא יום תצטרך התביעה להוכיח במידה ויוגש כתב אישום כי המקרה נופל בגדר קטגוריה של כתב אישום אשר יועמד בפני ביהמ"ש.

גם העובדות האחרות שמציינות כי עלו פגמים שונים במסגרת החקירה אינני סבור כי בשלב זה מאיינים את המסוכנות. המסוכנות הינה הן בהיטב הסטטוטרי והן בהיבט של הפסיקה של בתי המשפט והפעולות שנדרשו לביצוע אינן מעטות אם כי כמובן שלא כולן נוגעות ישירות לחשוד במקרה דנן.

אני סבור כי יש למשטרה הן לאור המסוכנות הן גם לאפשרות של שיבוש הליכי חקירה ואכן לצרכי חקירה עצמה ליצור מצב שבו תאפשר את ביצוע כל אחת מן הפעולות הנדרשות כאשר החשוד מאחורי סורג ובריח אם כי לא לפרק הזמן אשר יתבקש.

אני מורה על הארכת מעצר עד יום ב' 19.12.11 לא יאוחר משעה 12:00 לצורך סיום ההליכים בהנחה שעד יום זה התיק יהיה בשל לקבלת החלטה.

תם הדיון בעניין זה.

מעבר לכך אבקש לציין כי ב"כ הנאשם במקרה דנן ציין בפניי כי קיימים סימנים על צווארו של החשוד אבל כי יקבל טיפול רפואי ועניין שני כי במידה וקיימים סימנים אלה הדבר יתועד במצלמות המשטרה.

החלטה

שמעתי את הדברים של עו"ד מרואן ונראה לי כי כמובן הדברים לגיטמיים עם זאת, אינני רופא ואינני יכול לקבוע מסמרות בעניין זה אני סבור כי חובה על ביצוע בדיקה של רופא בית המעצר ואם רופא בית המעצר יגיע למסקנה כי אינו יכול לבצע את הבדיקה אני מורה בזאת לא כהמלצה כי במידה ותבוא תלונה לגבי המשך הכאבים יועבר לחדר מיון לצורך בדיקה.

באשר לתלונה הדבר כמובן הוא דבר אשר זכותו של גם עציר במקרה דנן לעשות תלקח התלונה וכמובן המשטרה תבצע את החקירות על פי שיקול דעתה ורצונה.

ניתנה והודעה היום כ' כסלו תשע"ב, 16/12/2011 במעמד הנוכחים.


מעורבים
תובע: משטרת מרחב חוף / מטה מרחב חוף - חיפה
נתבע: לואי חרמאן
שופט :
עורכי דין: