ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין משטרת ישראל תביעות- שלוחת זבולון נגד ולרי ארד שניקוב :

משטרת ישראל תביעות- שלוחת זבולון

נ ג ד

ולרי ארד שניקוב

בית משפט השלום בחיפה

בפני כב' השופט שמעון שר

ב"כ המבקש - רס"מ דני סולומון

ב"כ החשוד - עו"ד קלוגרמן רומן סנגוריה ציבורית

החלטה

בפניי בקשה להארכת מעצר לצורך הגשת כתב אישום לפי סעיף 17 ד' לחוק המעצרים. הדברים אשר נאמרו על ידי הסנגור יש בהם טעם אם כי איני מקבלם בפרשנותם המשפטית.

אכן הורה ביהמ"ש לאחר קבלת תעודת חדר מיון הנושאת את התאריך 13.12.11 כאשר במסמך עצמו מפאת צינעת הפרט מצויין רק החלק הרלוונטי שעקב שיתוף פעולה וחשד סביר ששרוי במצב פסיכוטי, מבקש להורות על הסתכלות בתנאי אישפוז.

בין לבין, קיימת גם אינדיקציה כי החשוד מצוי בביה"ח רמב"ם חבל כי המחוקק לא הסדיר בצורה מסודרת מהו אותו מסמך אשר אמור להיות מונח בפני ביהמ"ש בקיום דיון גם ללא נוכחות הנאשם שעה שנבצר ממנו בנסיבות רפואיות.

אומנם המחוקק נוקט בלשון חוות דעת אך הפרקטיקה שהתפתחה לה בשנים האחרונות הינה פרקטיקה כי די במסמך רפואי שחתום על ידי רופא כדי שביהמ"ש יעתר לבקשה לנהל את הדיון גם ללא נוכחות החשוד וזאת מן הטעם כי כתיבת חוות דעת ועריכתה בצורה מסודרת אינה יכולה לזכות לפרק זמן מספיק שעה שדנים אנו במעצרי ימים.

אשר לאי קבלת חוות דעת רק ההיגיון יכול להנחות אותנו כי בשלב זה בהעדר מסמך אחר טרם ניתנה חוות דעת ובהעדר חוות דעת איני יכול להתייחס אם חשוד החשוד אם לאו.

לאור המסמכים שמונחים בפניי איני רואה מקום שלא להשתמש בסעיף 17 ד' ולהורות על הארכת מעצר לצורך קבלת כתב אישום ובקשה למעצר עד תום הליכים במידה ויסתבר בין לבין או בשעת הדיון בבקשה למעצר עד תום הליכים כי החשוד אינו כשיר לעמוד לדין בוודאי שיקול ביהמ"ש כיצד עליו לנהוג וסביר להניח כי הדיון בתיק יפסק עם החלטות ביהמ"ש מהדין של פעולות שצריכות להתבצע בהמשך.

אני מורה לפסיכיאטר המחוזי להשלים את מלאכתו באופן המהיר ביותר, על מנת שלא נעמוד בפני שוקת שבורה ומבלי ידיעה מה עלינו לעשות הן כביהמ"ש והן כסנגוריה מבחינת החשוד והן מבחינת המדינה. אני מורה על הארכת מעצר עד יום ב' לא יאוחר משעה 12:00 לצורך קבלת כתב אישום.

ניתנה והודעה היום כ' כסלו תשע"ב, 16/12/2011 במעמד הנוכחים.


מעורבים
תובע: משטרת ישראל תביעות- שלוחת זבולון
נתבע: ולרי ארד שניקוב
שופט :
עורכי דין: