ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד נאיף אלסייד :

מדינת ישראל

נ ג ד

נאיף אלסייד

בית משפט השלום קרית-גת

כב' השופטת בכירה רובין לביא

נציג המבקשת - רס"מ איציק ישראל.

החשוד - הובא ממעצר ובאת כוחו - עו"ד אסתר בר ציון.

החלטה

בפניי בקשה להורות על הארכת מעצרו של החשוד למשך 7 ימים וזאת לאחר שהוגשה בקשה דומה ביום 12.12.11 וביהמ"ש נעתר לה בחלקה והאריך המעצר עד היום.

החשד הינו כי קשר קשר עם אחרים לביצוע פשע: גניבת ציוד חקלאי ממושבים, הגיע בשעת לילה מאוחרת למושב, גנב ממקום אחר טרקטור וממקום אחר טרקטורון, אותם העמיס על משאית השייכת לו. מטבע הדברים, מדובר בפעולה שלא יכול אדם אחד לעשותה בעצמו.

הוא נתפס נוהג במשאית עליה הטרקטור והטרקטורון, בשעה: 04:30.

שוטרים סימנו לו לעצור והוא לא הגיב, פתח במנוסה עם המשאית תוך סיכון חיי אדם בניסיון לנגוח את רכב המשטרה אך לבסוף נעצר - עבירות של קשירת קשר לביצוע פשע, גניבות כלי רכב, סיכון חיי אדם בנתיב תחבורה והכשלת שוטר במילוי תפקידו.

הבקשה מתייחסת לא רק לאירועים שאירוע בליל ה - 12.12.11, אלא לגניבות נוספות דומות שאירעו במהלך החודשים מאי 11' ועד דצמבר 11/.

לשאלת הסנגורית, הציג החוקר בפני ביהמ"ש פירוט של אותן גניבות, כולל שיטות ביצוע.

לבקשת הסנגורית, הציג החוקר בפני ביהמ"ש דו"ח חסוי שהוצג בפני כב' השופט סולקין, שהאריך המעצר ובו 12 פעולות חקירה, אשר מרביתן בוצעו, חלקן בוצעו באופן חלקי, ומעט טרם בוצעו וכל זאת מסיבות שאינן תלויות בחוקרים, אלא דחיות בהתפתחויות של פעולות חקירה אחרות.

החוקר, בהגינותו, אישר כי קיימת עבירת גניבה נוספת באותה שיטה מיום 2.9.11, לגביה יש ראיות מספיקות להעמדת החשוד לדין, וזאת לאחר ששוחח על כך עם הפרקליטות.

מבלי לחשוף מידע שאמור להיות חסוי בשלב זה, ניתן להבין שלא די בהתייחסות נקודתית לחשוד, כל עוד לא הושלמה החקירה עצמה, שכן יש בכך לחבל באפשרות להשלים החקירה: דהיינו, אפילו אם יוגש כתב אישום נגד החשוד באחד האירועים היום, מבלי שתושלם החקירה לגבי יתר החשדות, יהיה בכך לשבש הליכי החקירה בהתייחס לחשודים אחרים.

כפי שציין החוקר, מרבית הפעולות היום קשורות לאירועים מיום 12.12.11.

ביהמ"ש עיין באותן פעולות חקירה ומצא כמפורט:

פעולה מס' 1 תלויה בפעולת חקירה שכבר בוצעה; פעולה מס' 2 קשורה לאירוע מיום 12.12.11 ודורשת ביצוע. כך גם פעולות חקירה 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 (בטעות השמיט המספר 13) וכן מרבית הפעולות הנוספות. פעולה מס' 21 איננה פעולת חקירה.

הואיל וכאמור לא ניתן לנתק האירוע של ה- 9 ושל ה- 12 מכל החשדות האחרים ולאחר שמצאתי שיש בהחלט חשד הדורש חקירה כי החשוד שבפניי מעורב גם בגניבות נוספות, אני נעתרת לבקשה ומורה על מעצרו עד ליום 21.12.11, בשעה: 13:00.

ניתנה והודעה היום כ' כסלו תשע"ב, 16/12/2011 במעמד הנוכחים.


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: נאיף אלסייד
שופט :
עורכי דין: