ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד אלאביעד אבו טראש :

מדינת ישראל

נ ג ד

1. אלאביעד אבו טראש

2. סובחי חמאיסה

בית משפט השלום קרית-גת

כב' השופטת בכירה רובין לביא

רס"מ אדרי.

החשודים - הובא ממעצר ובאי כוחם - עו"ד אבו עאמר ועו"ד נועם בונדר, ס. ציבורית.

החלטה

אני ממנה את הסניגורים הציבורי התורן כסניגור למשיבים.

החלטה

בפני בקשה להורות על הארכת מעצר החשודים למשך 4 ימים בגין תקיפה ואיום על מתלונן שהוא תושב שטחי הרשות, שלדבריו ביצע עבור החשוד 2 עבודות אך הלה לא שילם לו.

על פי הודעתו שנמסרה היום בשעה: 10:43 בתחנת שדרות, אמש ניגש לדירה של חשוד 2 בשדרות ודרש את כספו, אך סורב. לכן פנה למשטרה ואמרו לו להגיע היום בבוקר, אולם כשהגיע בבוקר על מנת שיסייעו לו לגשת לחשוד 2, טענו שאין חוקר ורק עוד שעתיים יגיע חוקר. לכן, לא המתין אלא הלך לדירה בעצמו, נקש על הדלת ואז חשוד 2 יצא מן הדירה, יחד איתו חשוד 1, ושניהם צעקו עליו וקיללו אותו ודרשו שיעזוב את המקום. החשוד הנוסף תפס אותו ודחף אותו, הוא חשוד 1 וחשוד 2 איים עליו עם סכין מטבח שתפס וטען שישחט אותו, לכן ירד למטה, חייג למשטרה וביקש מאחר שעבר במקום לחייג אף הוא למשטרה. האחר ראה מה שקורה, חייג למשטרה, הגיעו שוטרים שעלו איתו לדירה. בדירה הוא הצביע על הסכין, הצביע על החשוד 2, טען שלשני קוראים סמי והבחור השני היחיד בדירה שישן היה החשוד 1 ולכן השניים נעצרו והסכין נתפסה.

החוקרת שהופיעה בפניי התייצבה בשעת הבוקר לאחר שכפי הנראה לא ישנה במהלך הלילה ועבדה עד לשעה: 04:00. היא עייפה ולא מרוכזת ובעת שנמצאה בבית המשפט הביאו לה את תיק החקירה הזה ותיק חקירה קודם של שתי חשודות. היא לא הכירה את החומר ולא הייתה מספיק מרוכזת כדי לעיין בחומר ובצדק.

לא יעלה על הדעת לצפות שחוקרת לא תישן כל הלילה ותמשיך ותופיע בביהמ"ש כהלכה ובעיקר מבלי שתכיר את החומר ולכן העתק ההחלטה יישלח למפקד תחנת שדרות, על מנת שיתן הסבר לביהמ"ש, תוך 7 ימים, לכך.

למותר לציין שהדיונים התנהלו באופן שלא מוסיף כבוד לתחנת שדרות ולא בשל התנהגות החוקרת שעשתה ככל שביכולתה, אך פשוט הייתה עייפה ולא הייתה מסוגלת לעיין בחומר ולכן ביהמ"ש נאלץ לעיין בחומר ולענות לשאלות הסנגורים.

לגופו של עניין, לחשוד 1 אין הרשעות. לחשוד 2 יש הרשעה בעבירה ישנה של הסעת שב"ח והכשלת שוטר וכן בעברו תקיפת עובד ציבור ועוד עבירות, האחרונה מאפריל 95', תקיפת שוטר כשהתוקף מזוין בנשק. מדובר בעבירות שהתיישנו אך טרם חלפה תקופת המחיקה שהיא באפריל 12'.

לגבי החשוד 1, הטענה שדחף המתלונן על מנת לסייע לחשוד 2 לסלקו מהבניין. לגבי החשוד 2, כאמור, הטענה שדחף אף הוא את המתלונן אך גם איים עליו עם סכין.

אין זה סוד שיש לגבות הודעות מאלו שנמצאו בדירה במהלך האירוע כדי למנוע שיבוש הליכי חקירה ועל מנת לאפשר הגשת כתב האישום.

אף שלכאורה מעורבותו של החשוד 1 הייתה בד בבד עם מעורבותו של החשוד 2, אין חולק כי חלקו מינורי ובשל העדר הרשעות קודמות, יש למצוא חלופה שתאפשר השלמת החקירה ללא שיבוש, אך מבלי שיהיה עצור. שונה הדבר לגבי החשוד 2 בשל החומרה של עבירת האיום עם הסכין, אולם לדבריו הוא יכול לדאוג לכך שהנוכחות בדירה ששמותיהן ופרטיהן ידועים, יגיעו בהקדם לתחנה כדי למסור הודעות.

מתברר, כי לחשוד 1 יש שני ערבים אפשריים, אחיו, שאין להם הרשעות ואח נוסף שאין לו הרשעות, אך לדבריו תלוי נגדו תיק בבית משפט. לחשוד 2 אין מי שיערוב לו.

לכן, אני מורה על הארכת מעצרו של החשוד 2, עד ליום א', 18.12.11, בשעה: 13:00. אם העדות תתייצבנה בתחנת המשטרה ותמסורנה הודעות וימציא ערב ראוי על דעת קצין החקירות התורן, שאין לו הרשעות קודמות ויכול לפקח עליו, ניתן לשחררו בתחנה.

לגבי החשוד 1, אני מורה על שחרורו בתנאים כדלקמן:

1. ערבות עצמית בסך 10,000 ₪

2. ערבויות צד ג' של שני האחים, מר סאלח אבו אטרש, ת"ז 060639309 ומר עבד אל רחמן אבו טראש, ת"ז 204522247, כ"א על סך 10,000 ₪ כל אחת.

הואיל וסאלח אבו אטרש לא הביא מסמך מזהה, אתיר לו לחתום על ערבות בתחנת המשטרה עיירות ובתנאי שכתב הערבות יישלח בהקדם האפשרי לביהמ"ש. אם כתב הערבות לא יגיע לביהמ"ש לא יוכל לשמש כערב.

3. ישהה בתנאי מעצר בית מלא בשבט אבו אטרש בבית הערבים ובפיקוח מי מהערבים כל העת, עד ליום 18.12.11, בשעה: 13:00.

מובהר למשיב 1, כי עליו להתייצב בתחנת המשטרה לצורך חקירה על פי דרישה.

מובהר לערבים צד ג', כי עליהם לפקח על המשיב במשך 24 שעות ביממה וכי עליהם לדווח למשטרה לאלתר על כל הפרה של תנאי מתנאי השחרור ע"י המשיב, שאם לא כן ובנוסף לאפשרות שערבויותיהם תחולטנה, הם ייחשבו כמי שסייעו להפרתו של צו ביהמ"ש.

ניתנה והודעה היום כ' כסלו תשע"ב, 16/12/2011 במעמד הנוכחים.


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: אלאביעד אבו טראש
שופט :
עורכי דין: