ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין עלי עמרה נגד דנאל אדיר יהושע בע"מ :

עלי עמרה

ע"י ב"כ עו"ד ויסאם בדארנה

נ ג ד

1. דנאל אדיר יהושע בע"מ

2. בתי זיקוק לנפט בע"מ

ע"י ב"כ עו"ד 1. צבי יעקובוביץ

ד. וייסגלס

נ ג ד

צדדי ג'

1. דנאל אדיר יהושע בע"מ

2. הראל חברה לביטוח בע"מ

ע"י ב"כ עו"ד צבי יעקובוביץ

בית משפט השלום בחיפה

כב' השופט שלמה לבנוני, סגן נשיא

החלטה

1. בעקבות פסק דיני מיום 2.11.11 הגיש ב"כ הנתבעת 2 בקשה לתיקון טעויות סופר בפסק דיני. הבקשה הומצאה כדין לב"כ הצדדים ולא זכתה לכל מענה מטעם ב"כ התובע. היא נענתה בתגובת ב"כ הנתבעת 1 וצדדי ג'. עיינתי בחומר הטענות שבפניי. בדעתי להיענות לבקשה בחלקה.

2. הטענה הראשונה היא לטעות סופר בפסק דיני על פיה התקבלה ההודעה לצדדים השלישיים. כך, לנוכח העובדה שבסעיף 9 להחלטתי הנ"ל קבעתי כי צמח השתק פלוגתא לנוכח פסק דין חלקי מיום 29.12.09 במסגרתו נדחתה הודעת צד ג' שהגישה הנתבעת 2 כנגד הצדדים השלישיים שבפניי. בדעתי לדחות טענה זו. אין בדעתי, כמובן, להכריע בשאלה האם טעיתי בקביעתי זו, אם לאו. נהיר לי לחלוטין כי ככל שטעיתי, אין מדובר בטעות סופר אלא בטעות מהותית. קביעתי נסמכה, ביודעין, על יסוד נתונים עובדתיים ומשפטיים אותם הינחתי שם. ככל ששגיתי באלו, וכאמור לא אדרש לכך, עניין הוא לערכאת הערעור לענות בו.

3. שונים הם פני הדברים ככל שעסקינן בכך ששעה שנדרשתי לשאלת גובה הנזק לא ניכיתי את תגמולי המל"ל, הגם שתשומת הלב ניתנה לעניין זה, במפורש, בסיכומי ב"כ הנתבעת 2 וצדדי ג'. אין ספק כי במקרה זה מדובר בטעות סופר. דומה שלא בכדי לא מגיב ב"כ התובע לעניין זה, שמא אף הוא מסכים לטענה האמורה.

4. לפיכך הנני נענה לבקשה לתיקון טעות סופר בחלקה השני. מסכום הפיצויים יש לנכות סך של 13,610 ₪. החיוב, איפוא, בסעיף 13 לפסק דיני יעמוד על סך של 13,390 ₪ במקום סך 27,000 ₪.

5. המזכירות תחזור ותגנוז התיק.

6. המזכירות תמציא העתק מהחלטתי לב"כ הצדדים.

ניתנה היום, י"ט כסלו תשע"ב, 15 דצמבר 2011, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: עלי עמרה
נתבע: דנאל אדיר יהושע בע"מ
שופט :
עורכי דין: