ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין גבריאל גולדשטיין נגד חיים פרידמן :

גבריאל גולדשטיין

נ ג ד

חיים פרידמן

בית משפט השלום בשבתו כבית משפט לתביעות קטנות בבית-שאן

כב' השופטת אינעאם דחלה-שרקאוי

פסק דין

הקדמה

1. בפניי תביעה כספית שהוגשה בבית המשפט לתביעות קטנות, במסגרתה ביקש מר גבריאל גולדשטיין (להלן:"התובע"), לחייב את מר חיים פרידמן (להלן:"הנתבע"), בתשלום הסך של 1,365 ₪.

טענות התובע

2. לטענת התובע, בתאריך 10.08.2011 הגיע התובע עם כלבתו החולה מסוג רועה גרמני (להלן:"הכלבה"), אל הנתבע, לצורך הענקת טיפול ווטרינרי (להלן:"הטיפול"). באותו יום ניתן לכלבה הטיפול שכלל בדיקתה, מתן עירויים, וכן אושפזה עד לתאריך 15.08.2011.

3. הוסיף התובע וטען כי, על אף הטיפול שלעיל, ולרבות מתן תרופות להמשך טיפול בבית, לא שילם הנתבע עבור הטיפול הנ"ל, וחובו עומד ע"ס של 1,365 ₪, וזאת עפ"י התעריף שנקבע במחירון ארגון הרופאים הווטרינרים לחיות הבית בישראל (להלן:"המחירון").

תגובת הנתבע

4. מנגד, טען הנתבע כי הינו לקוח וותיק אצל התובע, וכאשר הגיע אליו בפעמים קודמות לטיפול בכלבים, לא שילם מייד עם סיום הטיפול.

5. הוסיף הנתבע וטען כי, בסיום הטיפול, וכאשר הגיע לקחת את הכלבה, נמסרה לו הכלבה כשהיא צולעת בשני הגפיים. באותו מעמד נמסר לו ע"י התובע, כי עליו לשלם הסך של 700 ₪ בגין עלות הטיפול. המשיך הנתבע וטען כי, משביקש לחזור לתובע לאחר שמצבה של הכלבה לא השתפר, נדרש על ידי האחרון לגשת לווטרינר אחר.

6. עוד טען הנתבע בכתב הגנתו, כי בכוונתו לשלם לתובע את הסך של 700 ₪, כפי שביקש האחרון, וכי לא עשה זאת מקודם, מכיוון שלא היה ברשותו כסף לתשלום.

דיון ומסקנות

7. ביום 11.12.2011 התקיים דיון בפניי, בו חזרו הצדדים על טענותיהם. בפתח הישיבה ציין התובע כי ביום 19.11.11 שילם הנתבע את הסך של 700 ₪, ונותר חייב הסך של 600 ₪.

8. הוסיף התובע וציין בפניי כי, הטיפול שניתן לכלבה לא הסתיים מייד, וכי יש לבצע טיפול המשך. עוד ציין התובע כי, על אף שביקש מהנתבע לשלם מתי שחפץ בכך, האחרון לא שילם כלל. מנגד, טען הנתבע בפניי כי על אף שלא היה שבע רצון מהטיפול שניתן לכלבה, מעולם לא טען כי לא ישלם עבור הטיפול.

9. אין מחלוקת כי לכלבה ניתן טיפול על ידי התובע. הנתבע לא סתר את דברי התובע שבכתב התביעה, באשר למהלך הטיפול והאשפוז. יחד עם זאת, הודה התובע בפניי, כי הטיפול בכלבה לא הסתיים, וכי היה צורך בהמשך טיפול (עמ' 1 לפרוטוקול ש' 21).

10. מעיון במחירון אותו צירף התובע להוכחת טענותיו עולה כי, עבור הבדיקה, האשפוז והטיפול, שניתנו לכלבה, אותם לא הכחיש הנתבע, היה על האחרון לשלם לתובע הסך של 1,165 ₪. מנגד, על אף שהיה מקום להעניק לכלבה המשך טיפול, לא הוכח כי התובע עשה כן.

11. לאור האמור לעיל, ומשאישר התובע כי הנתבע שילם לו הסך של 700 ₪, ומשקבעתי כי לכלבה ניתן הטיפול הנקוב במחירון, ללא מתן טיפול המשך, הנני מחייבת את הנתבע לשלם לתובע את הסך של 350 ₪, כאשר סכום זה הינו בגין היתרה של עלות הטפול שניתן לכלבה, ושלא שולם ע"י הנתבע. כמו כן אני מחייבת את הנתבע לשלם לתובע הוצאות משפט ואגרה על סך של 100 ₪.

סוף דבר

12. הנני מקבלת את התביעה, באופן חלקי, ומחייבת את הנתבע לשלם לתובע הסך של 450 ₪. סכום זה ישולם בתוך 30 יום מיום המצאת פסק הדין, שאם לא כן יישא הפרשי הצמדה וריבית כחוק, החל מהיום ועד התשלום המלא בפועל.

המזכירות תשלח פסק דין זה לצדדים.

ניתן היום, י"ז כסלו תשע"ב, 13 דצמבר 2011, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: גבריאל גולדשטיין
נתבע: חיים פרידמן
שופט :
עורכי דין: