ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין יורם שאול כזום נגד בנק אוצר החייל תל אביב סניף החשמונאים 14361 :

יורם שאול כזום

נ ג ד

בנק אוצר החייל תל אביב סניף החשמונאים 14361

בית משפט השלום בתל-אביב-יפו

כב' השופטת אושרי פרוסט-פרנקל

החלטה

בפני בקשת הנתבע לדחיית התביעה על הסף.

טוען הנק, כי התביעה דנן הוגשה בעילות שונות המתייחסות לתקופת ניהול חשבונו בבנק, כולל בגין הפרת הסכם אשראי, התניית שירות בשירת והעמדה שלא כדין של מלוא החוב בחשבונות לפירעון מיידי, והלוואה שלטענתו שולמה באותו המועד כסדרה.

לטענת הבנק התביעה דנן הוגשה, לאחר שהוגשה נגד התובע דנן, על ידי הבנק תביעה בת.א. 38311/08 (להלן: "תביעת הבנק") ולאחר שניתן נגדו פסק דין, בהעדר הגנה, שקיבל את מלוא תביעת הבנק.

טוען הבנק, כי גם טענה שניתן היה להעלות ולא הועלתה יוצר מעשה בית דין ולגרסת הבנק, בעניינינו גם תביעה שהתקבלה בהעדר הגנה, יוצרת מעשה בית דין.

לטענת הבנק, התביעה דנן, מאיינת את פסק הדין החלוט שניתן בתביעת הבנק, כאשר הייתה אפשרות לתובע דנן, להשמיע טענותיו והוא לא עשה כן.

לכך השיב התובע, שכתב התביעה בתביעת הבנק לא הומצא לו כדין ולכן הוא לא הגיש בקשת רשות להתגונן. נודע לו אודות פסק הדין מהאזהרות שקיבל בתיק ההוצאה לפועל. הוא לא ביקש את ביטול פסק הדין בהעדר ייצוג משפטי ושילם את התשלומים שנפסקו בתיק ההוצאה לפועל.

טוען התובע, כי כלל אינו עותר בתביעה דנן לביטול פסק הדין שניתן בתביעת הבנק, אלא מלין על גבייה כפולה שמבצע הבנק, הן דרך משכורתו של התובע והן דרך תשלומי השוברים בלשכת ההוצאה לפועל, תוך שהבנק לא מעדכן את התשלומים שנגבו דרך משכורתו של התובע דנן.

תשובת הבנק מפרטת, כי התובע מתייחס בכתב תביעתו לנושאים שאינם קשורים רק בהתנהלות הבנק לאחר מתן פסק דין בתביעת הבנק, אלא גם לנושאים כגון: קבלת פיצוי בגין הפרת חוזה בגין ביטול חד צדדי של גובה מסגרת האשראי, פיצוי בגין הוצאות משפטיות של הבנק שנקבעו בפסק הדין שניתן בתביעת הבנק, עוגמת נפש בגין התנהלות הבנק ועוד.

אלא שלטענת הבנק, כל עוד טוען התובע בתגובתו לבקשת הסילוק על הסף, כי אין לו טענות נגד חיובי פסק הדין, והוא צמצם את תביעתו לעילות בגין התנהלות הבנק לאחר מתן פסק הדין בלבד, יש להורות על מחיקת הסעיפים המעלים דרישות וטענות בגין התקופה שטרם מתן פסק הדין..

צודק הבנק בטענתו.

התובע יודיע, עד ליום 24.12.11 האם אכן זו כוונתו והאם הינו מסכים למחקת עילות התביעה המתייחסות לתקופה שטרם מתן פסק הדין.

עיון 24.12.11

ניתנה היום, ט"ו כסלו תשע"ב, 11 דצמבר 2011, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: יורם שאול כזום
נתבע: בנק אוצר החייל תל אביב סניף החשמונאים 14361
שופט :
עורכי דין: