ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין רעי-רפי זוהר נגד אליהו אשר כץ :

1. רעי-רפי זוהר

2. אפרים פיליפ זוהר

נ ג ד

1. אליהו אשר כץ

2. ש.שלמה חברה לביטוח בע"מ

בית משפט השלום בשבתו כבית משפט לתביעות קטנות בראשון-לציון

כב' השופט יחזקאל קינר - סגן הנשיאה

פסק דין

1. תאונת דרכים בה היו מעורבים שני כלי רכב בהם נהגו הצדדים.

אין מחלוקת על כך שהרכב בו נהג הנתבע 1 (להלן: "הנתבע") פגע מאחור ברכב בו נהג התובע, ואין מחלוקת על האחריות.

המחלוקת מתמקדת בעוצמת הפגיעה ובנזקים שנגרמו לרכב.

התובע טוען כי הנתבע נהג בפראות ופגע בו בחוזקה מאחור וגרם לנזק שחייב החלפת הפגוש האחורי וביצוע תיקוני פחחות וצבע, והסתכם בסך 4,113 ₪ לפי חוו"ד שמאי וחשבונית תיקון.

הנתבע טוען כי נסע במהירות של 5 ק"מ בשעה ורכבו נגע נגיעה קלה ברכב התובע. לא נראתה פגיעה כלשהי ברכבו, שהיה רכב חדש (5 ימים על הכביש), ואילו ברכב התובע, שהיה רכב ישן, נראו פגיעות קלות במקומות שונים, כפי שאופייני לרכב ישן.

2. מחלוקת מעין זו אופיינית לתאונות מסוג זה ומתרחשת לא אחת. התרשמותי היתה כי אכן ההתנגשות היתה קלה. בעדותו לא תיאר התובע מצב של פקק, אך בדיווחו לחברת הביטוח ציין כי התאונה התרחשה בזמן פקק בכביש. גם הנתבע תיאר מצב של פקק, ואני מקבל גרסתו זו, לרבות עדותו בדבר גלישה קדימה ופגיעה ברכב התובע. עדותו של התובע בדבר נהיגה פראית של הנתבע אינה מקובלת עלי בסיטואציה זו.

3. עדיין, גם פגיעה קלה יכולה לגרום לנזק. הנתבע טען כי רכבו לא נפגע באופן כלשהו, וכי לא נראים סימני צבע של רכבו על רכב התובע. ראוי היה להביא צילומים של רכב הנתבע להוכחת עניין זה. עם זאת, מקובלת עלי עדות הנתבע כי ברכבו של התובע היו פגיעות קלות שונות שאינן מהתאונה, כמקובל ברכב ישן (שנת ייצור 1997). מקובל עלי גם כי לנתבע לא היה אינטרס לטעון לאי קיומם של נזקים, שכן מדובר ברכב בליסינג, והנתבע אינו נושא אישית בהשתתפות העצמית.

מסקנתי היא כי הפגיעה של הנתבע ברכב התובע הצטרפה לפגיעות נוספות קיימות, וכי יש לה תרומה אותה אני מעריך ב-50% לנזק נשוא חוות דעת השמאי.

4. בהתאם לכך ייקבע גם סכום החיוב של הנתבעים, אולם קודם לכן יצויין כי הרכב בו נהג התובע רשום על שם אביו, זוהר אפרים פיליפ, ולפיכך נדרש התובע לדאוג לכך שבעל הרכב יצורף בהסכמתו כתובע נוסף. התקבלה הודעה של בעל הרכב בתצהיר כי הוא מבקש להצטרף כתובע נוסף לתובענה, ואני מצרף, אפוא, את זוהר אפרים פיליפ ת.ז. 003659166 כתובע נוסף בתובענה זו.

5. בהתחשב בהיקף הנזק המסתכם בסך של 4,708 ₪, אני מחייב את הנתבעים ביחד ולחוד לשלם לתובע זוהר אפרים פיליפ סך של 2,354 ₪ בתוספת הפרשי הצמדה וריבית כחוק מיום 17.1.11 ועד התשלום בפועל וכן הוצאות משפט בסך 150 ₪.

6. זכות לבקש רשות ערעור מבית המשפט המחוזי תוך 15 יום.

ניתן היום, ט"ו כסלו תשע"ב, 11 דצמבר 2011, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: רעי-רפי זוהר
נתבע: אליהו אשר כץ
שופט :
עורכי דין: