ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין נ.ס.ח חלבי בע"מ נגד אמיר אדם למסחר בע"מ :

נ.ס.ח חלבי בע"מ

נ ג ד

1. אמיר אדם למסחר בע"מ

2. כרמי מקלדה

3. עלי מקלדה

4. עביר מקלדה

5. ביג- מארט נכסים בע"מ

6. סלים מקלדה

בית המשפט המחוזי בחיפה בשבתו כבית-משפט לערעורים אזרחיים

כב' השופטת ברכה בר-זיו

החלטה

המבקשת הגישה בקשת רשות ערעור על החלטת בימ"ש השלום בחיפה (כב' השופט רטנר) מיום 20.7.11. בת"א 915-03-10. בהחלטה זו ניתן צו גילוי מסמכים, כאשר בימ"ש קמא מציין כי לכל המסמכים המבוקשים (למעט כרטסת הנהלת חשבונות של לקוח שאינו צד להליך) יכולה להיות רלוונטיות לשאלות השנויות במחלוקת.

בבקשה נטען כי לא היה מקום להורות למבקשת לגלות את כל המסמכים שהתבקשו על ידי המשיבים וכי הבקשה לגילו המסמכים הינה דיג של אינפורמציה ופוגעת באופן קשה בזכויותיה המהותיות והדיוניות.

המשיבים 4 5 (להלן: "המשיבים") טענו בתגובתם כי כל המסמכים שהתבקשו רלבנטיים למחלוקת בין הצדדים. המשיבים הוסיפן ובקשו להתיר להם להגיש ערעור שכנגד, כאשר הם מבקשים לחייב את המבקשת לגלות לה מסמכים נוספים.

דין הבקשות של שני הצדדים להדחות.

ההלכה, כפי שהובאה לאחרונה ברע"א 942/11 אבק סרטים הפקות בע"מ נ' יונייטד קינג וידאו (1990) בע"מ, תק-על 2011(3), 1557 היא כי:

"כידוע, ערכאת הערעור אינה נוהגת להתערב בהחלטות הערכאה הדיונית הנוגעות לסדרי הדין, לרבות החלטות שעניינן גילוי מסמכים. חריגים לכלל זה הם מקרים בהם החלטתה של הערכאה הדיונית נוגדת את הדין או גורמת לעיוות דין (ראו: רע"א 624/11 המותרנות היוונית קתולית נ' נח'לה (לא פורסם, 15.3.2011); רע"א 266/88 סאן אינטרנשיונל לימיטד נ' מדינת ישראל, פ"ד מד (2) 206, 210 (1990)). לעניין גילוי מסמכים נפסק עוד, כי ערכאת הערעור לא תתערב בשיקול דעתה של הערכאה הדיונית, אלא אם מסקנתה אינה מתקבלת על הדעת בשום פנים, או שנעלמו מבית המשפט נסיבות שהיה חייב להתחשב בהן (ראו: רע"א 6546/94 בנק איגוד לישראל בע"מ נ' אזולאי, פ"ד מט 54, 61 (1995)). המקרה שבפניי אינו בא בגדרם של החריגים שהוזכרו לעיל, וכבר מטעם זה דין הבקשה להידחות".

גם בענייננו לא מצאתי כי הנסיבות מצדיקות סטיה מהלכה זו.

יצויין כי באשר לבקשת המשיבים (כערעור שכנגד) ציין בימ"ש קמא במפורש כי "בשלב זה" הוא אינו מורה על המצאת המסמכים שהתבקשו על ידי המשיבים וככל שאלה דרושים למומחה ורלבנטיים לתובענה, עליהם להגיש בקשה נוספת בענין לבימ"ש קמא.

הבקשות נדחות.

המבקשת תשלם למשיבים 4,5 שכ"ט עו"ד בסך 4,200 ₪.

ככל שהופקד פקדון - תעביר המזכירות למשיבים 4,5 את הסכום שנפסק והיתרה תוחזר למבקשת - הכל באמצעות באי כוח הצדדים.

ניתנה היום, ט"ו כסלו תשע"ב, 11 דצמבר 2011, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: נ.ס.ח חלבי בע"מ
נתבע: אמיר אדם למסחר בע"מ
שופט :
עורכי דין: