ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין ג'אודת עפיפי נגד בזק חברה ישראלית לתקשורת בע"מ :

ג'אודת עפיפי

נ ג ד

בזק חברה ישראלית לתקשורת בע"מ

בית משפט השלום בשבתו כבית משפט לתביעות קטנות בנצרת

בפני כב' השופטת עירית הוד

פסק דין

הצדדים הסמיכו את בית המשפט ליתן פסק דין על דרך הפשרה, לפי סעיף 79 א', [נוסח משולב], התשמ"ד - 1984.

התובע הגיש תביעה על סך 15,000 ₪ לפיצוי בגין נזקים, עוגמת נפש שנגרמה לו בשל תקלה שנוצרה בקו טלפון הביתי מהתאריכים 8/1/11 ועד ליום 26/1/11.

הנתבעת טוענת, כי יש לדחות את התביעה וזאת מאחר והזמן הרב שלקח לתיקון התקלה נבע בשל נזק בתשתית וכן באותו מועד היו תקלות רבות בשל תנאי מזג האוויר, ובאותה תקופה היה עומס תקלות בשל הטיפול בנזקי השריפה הגדולה שהתרחשה בכרמל. לטענת הנתבעת, עומד לה הפטור הקבוע בסעיפים 40, 41 לתקנות חוק התקשרות מאחר והנזק לא נגרם כתוצאה מרשלנותה ובנוסף, לא נגרם לתובע כל נזק בפועל ואת הסכום היחסי של התשלום הקבוע לימים בהם לא קיבל התובע שירות, השיבה לתובע. בנוסף, טוענת הנתבעת, כי תקנה את התקלה בתוך פרק זמן סביר.

מעיון במסמכים שהציגה הנתבעת עולה, כי התובע התריע על התקלה ביום 9/1/11 ולא במועד שציין בכתב התביעה. הנתבעת אינה מכחישה את פרק הזמן שלקח לה לתקן, אולם לטענתה, מדובר בפרק זמן סביר ואין לקחת בחשבון את שישי שבת, ימים בהם אינה עובדת. בנוסף, הציגה הנתבעת אסמכתא לפיה התובע זוכה בגין הימים בהם היתה תקלה. משכך, פוצה עבור הנזק הישיר שנגרם לו.

התובע לא הוכיח כי היו תקלות אחרות בקו שבגינם פוצה, ולפיכך קובעת כי הנתבעת עמדה בנטל להוכיח כי התובע פוצה בגין אותם ימים בהם היתה התקלה והושבו לו הסכומים היחסיים של התשלום הקבוע לאותם ימים בהם לא קיבל שירות. בנוסף, לא הוכח, כי התקלה ארעה בשל רשלנות הנתבעת. יחד עם זאת, כן מצאתי, כי פרק הזמן שלקח לנתבעת לתקן את התקלה, היה ארוך ולא הוכח לי שמדובר בפרק זמן סביר. גם אם התובע לא יכול היה להוכיח נזקים ישירים שנגרמו לו מעבר לעלות הסכום הקבוע ששילם, כן מקובל עליי, כי פרק זמן כה ארוך מיום 9/1/11 ועד יום 26/1/11, כאשר באותו פרק זמן, התובע אינו יכול לעשות שימוש במכשיר הטלפון שברשותו ולא יכול לעשות שימוש באינטרנט, יש בכך כדי לגרום לו לנזקים. לפיכך ובהעדר הוכחה, מצאתי לאמוד נזקים אלו בסכום כולל של 1,500 ₪. בנוסף מחייבת בהוצאות משפט בסך 50 ₪.

הסכומים האמורים ישולמו בתוך 30 ימים מהיום, שאם לא כן, ישאו הסכומים הפרשי הצמדה וריבית מהיום ועד מועד התשלום בפועל.

בקשת רשות ערעור לבימ"ש המחוזי, יש להגיש תוך 15 ימים.

ניתן היום ט"ו כסלו תשע"ב, 11/12/2011 במעמד הנוכחים.


מעורבים
תובע: ג'אודת עפיפי
נתבע: בזק חברה ישראלית לתקשורת בע"מ
שופט :
עורכי דין: