ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד אחמד אבו אנטילי :

מדינת ישראל

נ ג ד

אחמד אבו אנטילי

בית משפט השלום בראשון-לציון

בפני כב' השופטת ריבה שרון

רס"מ זיו גליבוב

ב"כ החשוד - עו"ד לילן גולן

החלטה

מונחת בפני בקשה להארכת מעצרו של החשוד, שנעצר היום, למשך 4 ימים .

לחשוד מיוחסות עבירות של הפרת הוראה חוקית (מעצר בית מתיק קודם) ותקיפה סתם של בת זוג. יצויין כי מתוך דברי ב"כ הצדדים מצטיירת תמונה לפיה, למשיב שהינו נשוי עם ילדים מערכת יחסים מורכבת עם קטינה בת 17 וכי מתנהלים/התנהלו הליכים/חקירות בעבר בקשר עם אותה מערכת יחסים בעקבות תלונות של אותה מתלוננת.

עיינתי בתיק החקירה ובמזכר הסודי במ/1 ושמעתי את הצדדים. הוברר לי כי החקירה ביחס לתלונתה הנוכחית של הקטינה נמצאת בראשיתה וכי נדרשות לא מעט פעולות להשלמתה.

בהתחשב בחומר החקירה שהוצג בפני, נחה דעתי כי קיים חשד סביר שהחשוד מעורב בעבירות מהמיוחס לו.

שוכנעתי כי יש לאפשר את המשך החקירה כשהחשוד נתון במעצר. זאת- בהתחשב באופין של פעולות חקירה מהנזכר בנספח הסודי במ/1 .

אני ערה לטענות החשוד כי המתלוננת מתנכלת לו ומעלילה עליו ולראיה לכאורה- הביאה באת כוחו המלומדת נתונים מהליכים קודמים. מאידך- לא אוכל להתעלם מכך שדווקא באותו תסקיר שירות מבחן מלפני כשבועיים, שניתן במסגרת הליך קודם שבו הושת על החשוד מע"ב, לצד ההמלצה לאפשר לחשוד לצאת לעבודה, התרשם שירות המבחן"ב כי קיימים דפוסים אלימים באישיותו של החשוד, וכן כי רמת הסיכון כלפי המתלוננת לא פחתה.

על רקע זה ועוד, יש לאפשר את מיצוי חקירת תלונת הקטינה, ובכלל זה- את טענות החשוד כלפיה, אשר ציין כי בכוונתו להמציא למשטרה הקלטות רלבנטיות, עד תום, למרות ואולי דווקא משום העבר המשותף ואישיותם של השניים.

שוכנעתי שקיים יסוד סביר לחשש כי שחרורו של החשוד יביא לשיבוש הליכי החקירה וכי הוא עלול לסכן את בטחון המתלוננת אם ישוחרר כבר עתה.

בנסיבות הענין, ולאחר ששקלתי את השיקולים הרלבנטיים, באתי לכלל מסקנה כי לא ניתן להשיג את מטרת המעצר בדרך שפגיעתה בחירות החשוד פחותה.

החלטה

בהמשך לרישא להחלטתי כמפורט לעיל , ובעקבות הסכמת הצדדים, אני מאריכה בשלב זה את מעצרו של החשוד עד ליום 12.12.11 בשעה 16:00.

ככל שהחקירה תמוצה עד לאותו מועד, באם הנסיבות תאפשרנה זאת ועל פי שיקול דעתו של הקצין הממונה,- ישוחרר החשוד בתחנת המשטרה, בתנאים שיקבעו, ובכפוף להוראות הדין. יודגש כי אין בדברים אלה משום אמירה לגופו של תיק.

לא ישוחרר החשוד טרם תום תקופת המעצר,- הוא יובא לבית המשפט בליווי שב"ס ביום 12/12/11

עד השעה 14:30 בפני שופט תורן.

ניתנה והודעה היום ט"ו כסלו תשע"ב, 11/12/2011 במעמד הנוכחים.


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: אחמד אבו אנטילי
שופט :
עורכי דין: