ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד יחיאל לוי :

מדינת ישראל

נ ג ד

יחיאל לוי (עציר)

בית משפט השלום בכפר-סבא

בפני כב' השופטת נאוה בכור

ב"כ המבקשת - עו"ד יואב קייסי

ב"כ המשיב - עו"ד אברהם איילון

החלטה

1. בהמשך לדיון הקודם בו נפסל מפקח שהוצע, והסתבר כי יש במחשבי המשטרה אינדיקציות לגבי חקירות קודמות במשטרה - בניגוד לדבריו - נדרשתי לדבריו של אחי המשיב, המתגורר באילת והנכון לפקח עליו בחלופת מעצר בביתו.

2. יצוין, יחד עם זאת, כי נדרשתי לדברי אחי המשיב כנ"ל עוד בטרם התקבל תסקיר המעצר, וזאת מחמת העובדה כי יכל להגיע היום ממקום מגוריו הרחוק - בצד בקשת שירות המבחן כי הגשת תסקיר המעצר תידחה בשבועיים נוספים, ולכן לא הוכן לישיבת יום 23/11/11.

3. התרשמתי מהאח המוצע כמפקח כי הוא נכון לפקח על אחיו במעצר הבית, באילת - כאשר מדובר בריחוק גיאוגרפי משמעותי מהמתלוננת.

עם זאת קם ספק מסוים, כדברי ב"כ המבקשת, באשר ליכולתו הפיזית לפקח על המשיב בהיותו מסתייע בקביים לאחר ניתוח בברכו, כשהוא צפוי לעבור טיפולי פיזיותרפיה, במהלך השבוע הקרוב.

עוד היתה בדבריו מידה מסוימת של גוננות יתר על המשיב, וניסיון לצמצם את היקף מעשיו עליהם דווח מאחיו (בנוגע לאישום השני).

4. בנסיבות מצטברות אלה - כאשר מחד יכול שירות המבחן לערוך את תסקיר המעצר במהלך השבוע הקרוב, ובעת ובעונה אחת יסיים אחי המשיב את הטיפולים שאותם הוא צפוי לעבור - כאשר אין להתעלם מחומרת המיוחס למשיב בכתב האישום נשוא הבקשה בשני האישומים המיוחסים לו (איום כי יראה לה אם תיכנס לבית, השלכת כדור חרסינה לעברה ואיום כי אם תיכנס לבית ירצח אותה, בעט בגבה התחתון, דחף אותה והפילה במדרגות הבית וגרם לה סימן אדום בגבה) - אני סבורה כי יש להמתין לקבלת תסקיר המעצר שיהא בו כדי לשפוך אור על מידת מסוכנותו של המשיב, ולהתאים את זו לחלופה שהוצעה כנ"ל, וזאת לאחר שישתכללו כל התנאים המיטביים הנוגעים לאפשרות היותה גורם מפקח אפקטיבי.

5. נוכח כל האמור אני מורה על קבלת תסקיר המעצר בעניינו של המשיב עד ליום 1/12/2011, שעה 14:00, בפניי.

6. מזכירות בית המשפט תשלח העתק הפרו' לשירות המבחן לצורך עריכת תסקיר המעצר בעניינו של המשיב, והשירות מופנה לעדותו של אחי המשיב בפניי, היום, בכל הנוגע לבחינת התאמתו להוות גורם מפקח, תוך שקילת קבלת מסמכים רפואיים הנוגעים למצבו.

7. המשיב יישאר במעצר עד החלטה אחרת ויובא לדיון באמצעות שב"ס.

ניתנה והודעה היום א' כסלו תשע"ב, 27/11/2011 במעמד הנוכחים.


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: יחיאל לוי
שופט :
עורכי דין: