ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין שולה חלפים נגד שירביט חברה לביטוח בע"מ :

שולה חלפים

ע"י ב"כ עו"ד סער רשף

נ ג ד

שירביט חברה לביטוח בע"מ

ע"י ב"כ עו"ד יוסי אברהם

בית משפט השלום באשקלון

כב' השופטת אורית חדד

פסק דין

1. התובעת - בעלת עסק לממכר מוצרי חלפים לכלי רכב באשקלון - הגישה תביעה כספית זו בשיעור של 435,000 ₪ כנגד הנתבעת על רקע ארוע פריצה שהתרחש על פי הנטען ביום 24.9.05 ואשר במסגרתו נגנב רכוש רב ממקום העסק.

הנתבעת הינה חברת ביטוח אשר הוציאה תחת ידה פוליסת ביטוח לביטוחו של העסק הנדון במועד ארוע הפריצה ובין השאר, מפני נזקי פריצה.

לטענת התובעת שמאי מטעם הנתבעת נשלח בעקבות ארוע הפריצה ונוכח בחסרונם של פריטים שנגנבו, אלא שהנתבעת סרבה לפיצויה של התובעת.

הסך הנתבע מורכב מ- 350,000 ₪ בגין סחורה ומלאי שנגנבו, 10,000 ₪ בגין נזק שנגרם לחנות עצמה ו- 85,000 ₪ בגין השבתת העבודה בחנות.

2. על פי הנטען בכתב ההגנה פוליסת ביטוח אמנם הוצאה תחת ידה של הנתבעת, אולם זו מותנית היתה במספר תנאים, לרבות הגבלה של הכיסוי הביטוחי בנזקי פריצה לסך של 230,000 ₪.

לטענת הנתבעת נתעוררו חשדות כבדים באשר לקיומה של פריצה וגניבה כנטען והיא מכחישה לפיכך קיומו של מקרה ביטוח ומכל מקום - קיומם של נזקים כתוצאה ממקרה כאמור וקיומו של כיסוי ביטוחי לאבדן הכנסה. עוד טענה כי התובעת לא עמדה בתנאי המיגון הנדרשים. מכל מקום, השמאי אשר ביקר במקום ביקש את התובעת להמציא לו מסמכים לאימות היקף המלאי שנגנב על פי הנטען, אולם זו נמנעה מכך במשך כשנתיים וחצי.

3. התובעת הגישה תצהיר מטעמה והנתבעת מצידה הגישה תיק מוצגים ובכללו חוות דעת רו"ח ודו"ח מומחה לאזעקות.

4. במהלך דיון שנקבע לשמיעת הראיות ביום 3.11.11, הודיעוני באי כח הצדדים כי הם מסכימים לפסיקתו של בית משפט זה על דרך הפשרה לפי סעיף 79א(א) לחוק בתי המשפט (נוסח משולב) התשמ"ד - 1984 ללא נימוקים ועל סמך הנתון בתיק, וזאת בשיעור כולל הנע בין 35,000 ₪ ל- 70,000 ₪ .

בהסכמתם הגיש ב"כ התובעת במעמד זה דוח נזק מיום 25.9.05 אשר נערך על פי הנטען על ידי שמאי הנתבעת ובהסתמך על דברי התובעת סמוך לאחר הפריצה. כן הגיש דיסק המתעד צילום ממקום העסק סמוך לאחר הפריצה הנטענת.

5. לאחר עיוני במכלול הנתון בתיק ונוכח התרשמותי מהנתון, שקילת סבירות טענות וגירסאות הצדדים, הסיכונים והסיכויים של הנטען מחד ומנגד ומתן דעתי למסגרת המשפטית בה ניתנת החלטתי, מצאתי מקום להורות כי הנתבעת תשלם לתובעת סך של 42,000 שקלים בלווית הפרשי הצמדה וריבית כחוק מיום 3.11.11.

התשלום ייעשה תוך 30 ימים.

בשולי הפסק הדין, מצאתי מקום לשבח גישתם העניינית של ב"כ הצדדים אשר סייעה לסיום התיק באופן ענייני ומוקדם מהצפוי.

ניתן היום, כ"ז חשון תשע"ב, 24 נובמבר 2011, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: שולה חלפים
נתבע: שירביט חברה לביטוח בע"מ
שופט :
עורכי דין: