ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין שירה אפוטה נגד זכי גמילאל :

שירה אפוטה

נ ג ד

1. זכי גמילאל

2. שרביט חברה לביטוח בע"מ

בית משפט השלום בקריות

כב' השופטת לובנה שלאעטה חלאילה

החלטה

1. החלטה זו ניתנת בהמשך לדיון שהתקיים בבקשה למינוי מומחים רפואיים בתחומים הנוירולוגי והפסיכיאטרי, כמומחים מטעם ביהמ"ש, לבדיקת התובעת עקב תאונת דרכים בה היתה מעורבת ביום 24.5.08.

2. לאחר ששמעתי את טענות הצדדים ועיינתי במסמכים הרפואיים שהוגשו, לאור הלכת שיק נ' מטלון, פ"ד מ"ד(2) 216, ולאחר שנוכחתי כי קיימת ראשית ראיה לאפשרות קיומה של נכות עקב התאונה בתחומים המבוקשים, החלטתי להיעתר לבקשת המינוי בשני התחומים.

בקשר לתחום הנוירולוגי אציין - המסמכים המצורפים מלמדים כי התובעת נחבלה בתאונה בראש ויום לאחר התאונה, אובחנו אצלה נפיחות באזור פרונטלי אמצעי ושפשופים מרובים בקרקפת. התובעת הקיאה לאחר התאונה והתלוננה על בחילות.

בהמשך, היא היתה במעקב נוירוכירורגי והתלוננה על כאבי ראש, סחרחורות וקשיי שינה.

לא נעלם מעיני כי שתי בדיקות סי.טי שעברה התובעת היו תקינות, ואולם אין בכך כדי לשלול את ההצדקה למינוי מומחה בתחום הנוירולוגי לבדיקת תלונותיה של התובעת.

נוכח האמור, מצאתי להיעתק לבקשה, כאשר בשכרו של המומחה תשא, בשלב זה, הנתבעת.

אשר לתחום הפסיכיאטרי - צודק ב"כ הנתבעת בטענתו בנוגע לשיהוי בהעלאת תלונות התובעת בתחום זה, ואולם כידוע הגישה לעניין מינוי מומחים רפואיים, לפי חוק הפיצויים, הינה גישה מקלה שכן דחיית הבקשה למינוי חוסמת את התובע/ת מהוכחת נכות כתוצאה מהתאונה; בתחום הפסיכיאטרי קיימת אף גמישות יתרה ואין בפער בין מועד התרחשות התאונה לבין מועד העלאת התלונות במישור זה, כדי להוות מכשול למינוי מומחה רפואי.

בעניין זה ניתן להפנות לרע"א 911/03 סעאת נ' סעאת, שם ראה ביהמ"ש למנות פסיכיאטר חרף העדר רצף בטיפולים ועל אף שהטיפול הראשוני היה כשלוש שנים לאחר התאונה.

בעניינו, צירפה התובעת מסמכים רפואיים המלמדים על כך שהיא החלה לסבול/להתלונן, לאחרונה, ממתח, חרדות, נידוני שינה ועצבנות יתר ועל אבחנה של פוסט טראומה.

לאור מסמכים אלה ועל רקע תלונותיה הממושכות של התובעת על כאבי ראש, מצאתי להיעתר למבוקשה ולמנות מומחה מטעם ביהמ"ש גם בתחום זה. ואולם, לאור מועד העלאת התלונות של התובעת והעדר רצף טיפולי בתחום זה, מצאתי להשית את שכרו של המומחה, בשלב זה, ע"י שני הצדדים בחלקים שווים.

התובעת תפקיד את מחצית שכרו של המומחה, בקופת ביהמ"ש, תוך 21 יום מהיום.

3. אשר על כן, הנני מורה על :

מינויה של ד"ר בלה גרוס (רח' השיירה 2, קרית חיים), כמומחית מטעם ביהמ"ש בתחום הנוירולוגי ועל מינויו של ד"ר רם מירז (רח' א. קריב 3, אחוזה, חיפה) כמומחה מטעם ביהמ"ש בתחום הפסיכיאטרי.

המומחים יחוו דעתם, כל אחד בתחומו, בשאלה האם נותרה לתובעת נכות כתוצאה מהתאונה הנדונה, ואם כן - מה שיעורה.

4. מקום שהתובעת היתה באי כושר לאחר התאונה, מתבקש המומחה, ככל שהדבר ניתן, להתייחס גם לשאלה זו, דהיינו, מהי תקופת אי הכושר ממנה סבלה התובעת.

5. ב"כ הצדדים יפנו למומחים במישרין וימציאו להם העתק של כל המסמכים הרפואיים הנוגעים בדבר, עם העתק לצדדים האחרים בתיק, למעט חוות דעת רפואית או כל מסמך המהווה חוות דעת.

6. ב"כ התובעת יתאם מועדים עם המומחים לקיום הבדיקות.

7. תשומת לב המומחים מופנית להנחיית ביהמ"ש ביחס לתעריפי מומחים. לפי המדיניות הנקוטה בבימ"ש השלום בחיפה, התעריף עבור חוות דעת רפואית לביהמ"ש הינו בסך של 4,200 ₪ בתוספת מע"מ (לא כולל צילומים ובדיקות עזר הכרחיות) והתעריף הקבוע ביחס לחוות דעת בתחום הפסיכיאטרי הינו בסך של 5,000 ₪ בתוספת מע"מ (לא כולל בדיקות עזר הכרחיות).

8. המומחים מתבקשים ליתן חוות דעתם תוך 30 יום ורק לאחר ששכר טרחתם ישולם כאמור.

9. נקבע לקדם משפט נוסף, לאחר קבלת חוות דעת המומחים, ליום 27.2.12, שעה 11:00.

מזכירות ביהמ"ש תשלח העתק ההחלטה למומחים.

ת. פנימית ליום 1.2.12.

המזכירות תמציא החלטה זו לב"כ הצדדים.

ניתנה היום, כ"ז חשון תשע"ב, 24 נובמבר 2011, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: שירה אפוטה
נתבע: זכי גמילאל
שופט :
עורכי דין: