ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אולגה זרצר נגד המוסד לביטוח לאומי :

אולגה זרצר

נ ג ד

המוסד לביטוח לאומי

בית דין אזורי לעבודה בחיפה

כב' הסגנית נשיא איטה קציר

החלטה

על פי החלטתי מיום 11/10/11 משטרת ימ"ר חוף הביאה ביום 24/11/11 לעיוני שני קלסרים המכילים את כל העדויות הרבות שנגבו במהלך החקירות ותיק מסמכים עב כרס.

יש לציין כי חקירת המשטרה היתה מאוד מקיפה ובחקירה נבדקו היבטים ביטחוניים כמו גם היבטים אישיים הקשורים למנוח.

עיינתי במשך שעות בכל חומר החקירה.

המנוח, שהיה בן 54, עבד כשומר במפעל "לפידות" העוסק בייבוא תרופות, משקפי שמש ומכשירי כושר המשווקים בכל הארץ. המנוח לא נשא נשק במהלך עבודתו בשמירה הלילית במפעל. המפעל ממוקם בפארק תעשיות דרומי לקיסריה.

בתאריך 23/5/10, סמוך לשעה 05:55 בבוקר נמצאה גופתו של מנוח בוריס זרצר ז"ל מוטלת על הקרקע ליד שער הכניסה הדרומי של המפעל. הגופה היתה בתוך שטח המפעל והשער היה סגור. המנוח נורה על ידי אנשים שעמדו מחוץ לשער המפעל וירו במנוח מנשק חם. המנוח נפגע מקליעים אחדים שגרמו למותו.

לא נתגלה ניסיון פריצה למפעל ו/או שוד במקום.

על פי העדויות שגבתה המשטרה - המנוח היה לאחר אירוע לבבי ועבד כשומר במפעל רק חודש וחצי. המנוח לא היה מסוכסך עם בני משפחתו וגם לא עם עובדים במפעל. למנוח ולקרובי משפחתו אין עבר פלילי.

יש לציין כי בשנים 2009 ו-2010 אירעו התפרצויות למפעלים שונים באזור פארק התעשיות בקסריה ונגנבו מכשירים וכלים כבדים ויקרים, אך המקרים לא פוענחו על ידי המשטרה והפורצים לא נעצרו. גם במפעל לפידות עצמו היתה פריצה ב-5/12/09 ונגנב מכשיר לייזר בשווי 100,000 יורו שהגיע למפעל יום קודם לכן.

מחומר החקירה עולה כי יתכן ובעתיד כן ניתן יהיה לגלות את הרוצחים של המנוח. הועלתה האפשרות כי אולי מדובר במבחן כניסה לארגון פח"ע או תא פח"ע. כן נבדקה האפשרות של טעות בזיהוי, בשלב זה אין למשטרה ממצאים בנדון.

אינני יכולה לפרט את הממצאים שעלו בחקירת המשטרה מאחר ואינני רוצה לפגוע בצורה כלשהי בהמשך החקירה ובתקווה כי הרצח יפוענח בעתיד.

אין בתיק, בשלב זה, ראיות המצביעות על כך כי הרצח בוצע מסיבות אישיות כלשהן הקשורות במנוח. המסקנה הסבירה היחידה הינה כי המנוח נרצח בזמן עבודתו ועקב עבודתו ובגלל הימצאותו במקום העבודה באותו לילה של ה-23/5/10.

בנסיבות אלה - על הנתבע לבדוק מחדש את התביעה ולהודיע את עמדתו בכתב לבית הדין עד ליום 2/1/12.

מעקב ביום 5/1/12.

ניתנה היום, כ"ז חשון תשע"ב, 24 נובמבר 2011, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: אולגה זרצר
נתבע: המוסד לביטוח לאומי
שופט :
עורכי דין: