ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין שרה ניסימוב נגד אילן סיטון :

שרה ניסימוב

נ ג ד

1. אילן סיטון

2. חיה סיטון

בית משפט השלום בשבתו כבית משפט לתביעות קטנות ברחובות

בפני כבוד השופט בדימוס גדעון ברק

פסק דין

למעשה אין חולק בין המעורבות בתאונה בדבר כיוון נסיעת המכוניות ואופן נסיעת המכוניות ומקום שבו אירעה התאונה.

עסקינן בתאונה שאירעה לפני כיכר, כאשר כל אחת מהמעורבות בתאונה טוענת שהאטה לפני כניסה לכיכר, אך גם אם אקבל כל אחת מעדויות של המעורבות בתאונה, הרי שהעובדות והנסיבות מצביעות על כך ששתיהן לא נהגו בזהירות הדרושה בכניסה לכיכר, כאשר הנתבעת 2 (להלן: "הנתבעת") קדמה בנסיעתה לרכב התובעת וחובה היתה עליה להבחין ברכב התובעת אשר נמצא מימינה ולהתאים את נסיעתה בהתאם.

כך גם התובעת, היתה חייבת להבחין ברכב הנתבעת, אשר היה משמאלה וגם מתקרב לאותה כיכר וכפי שעולה מעדויות המעורבות בתאונה, הרי שבעת ששני הנתיבים הפכו להיות לנתיב אחד לפני הכיכר, היתה כל אחת מהן צריכה לכלכל את צעדיה וליתן זכות הנסיעה ואם היו נוהגות כך בזהירות, היתה התאונה נמנעת.

במקרה זה נראה לי שקצת סבלנות ואורך רוח במתן הזכות להתקדמות לכיכר, היו נוהגות בזהירות שתי המעורבות בתאונה וכל אחת מהן היתה עוברת בבטחה את הכיכר.

לאור הנסיבות וגם לאור אופן תיאור התאונה כפי שציינה הנתבעת בתרשים שצירפה לכתב ההגנה וגם לפי תיאור התובעת את קרות התאונה, הרי שהתאונה עצמה אירעה בסופו של יום, לאחר התקרבות יתר של שני הרכבים זה לזה ולכן יש במקרה כזה, להשית על כל אחת מהמעורבות בתאונה אחריות של 50% לקרות התאונה.

משקבעתי את שיעור האחריות של כל אחת מהן לקרות התאונה, יש לבדוק מה סכום הנזק שעל הנתבעים לשלם לתובעת.

התובעת תבעה בתביעה זו את נזקיה העקיפים שהם השתתפות עצמית בסך 1,050 ₪ ושונות 500 ₪, אך פריט ה"שונות" לא הוכח, שכן הוא כולל מספר פריטים נוספים שלא פורטו דיים בכתב התביעה.

מאחר והתובעת הוכיחה את ההשתתפות עצמית בסך 1,050 ₪, זהו הנזק העקיף המוכח ולאור הקביעה הנ"ל בפסק דין זה, אני מחייב את הנתבעים, שניהם ביחד ו/או כל אחד מהם בנפרד, לשלם לתובעת סך 525 ₪ (מחצית מגובה הנזק המוכח) בצירוף ריבית והפרשי הצמדה כחוק מיום הגשת התביעה 15.5.2011 ועד התשלום בפועל.

כמו כן ובהתחשב ברשלנות התורמת, אני מחייב את הנתבעים באופן סולידרי, לשלם לתובעת הוצאות משפט בסך 250 ₪ בצירוף ריבית והפרשי הצמדה כחוק מהיום ועד התשלום בפועל.

ניתנה והודעה היום כ"ז חשון תשע"ב, 24/11/2011 במעמד הנוכחים.


מעורבים
תובע: שרה ניסימוב
נתבע: אילן סיטון
שופט :
עורכי דין: