ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין ברוך ירון נגד שמעון אמיתי :

ברוך ירון

נ ג ד

שמעון אמיתי

בית משפט השלום בשבתו כבית משפט לתביעות קטנות בכפר-סבא

כב' השופט דורון חסדאי

פסק דין

1. לפניי תביעת התובע על סך 31,900 בגין תקיפה שנטען כי הותקף על ידי הנתבע.

2. בפתח הדיון הובהר לתובע, כי לא ניתן יהיה לפצותו בגין נכות רפואית נטענת כלשהי וזאת בהיעדר חוות דעת רפואית ערוכה כדין שהוגשה על ידו. התובע בחר להמשיך במתכונת של תביעה קטנה (ר' פרוטוקול הדיון בעמודים 1 ו- 2).

3. לטענת התובע בתמצית, הנתבע תקף אותו בבית הכנסת בחודש דצמבר 2009. לדבריו, הנתבע פתח את חלון בית הכנסת וניגש אליו אחד הגבאים וביקש ממנו לסגור את החלון ולא נענה ואז הלך הוא וביקש לסגור את החלון. הנתבע סירב, הוא חזר למקומו ואז הנתבע "בא אחריי בזעם ותקף אותי באגרופים ובפנים הוא תפס לי את שני הידיים וניער אותם חזק הכתפיים שלי יצאו מהמקום..." (עמ' 2 לפרוטוקול שו' 13-16).

4. הנתבע בעדותו כפר בדברי התובע והכחישם. לדבריו, התובע התלונן במשטרה על האירוע והתיק נסגר במשטרה (ר' נ/1). הנתבע ציין, כי הוא גבאי בבית הכנסת (ר' נ/2). לדברי הנתבע התובע קילל אותו במהלך תפילת המנחה "הוא התחיל לקלל ולגדף לאחר שהחלון לא נסגר קללות שקשה לשמוע אותן והוא קילל את אבי ... אמרתי לו אתה קם עכשיו מהמקום ותעזוב את בית הכנסת עכשיו כגבאי אמרתי לו שיעזוב עכשיו את בית הכנסת האדון הזה יושב עם מקל הליכה אומר לי יא בן זונה וניסה לתת לי את זה לפנים ברגע זה אני החזקתי לו את היד הורדתי לו את היד ואמרתי לו אתה לא תכה אותי ובזה קם מתפלל של בית הכנסת לקח אותי הצידה ובזה תם הענין לא מכות לא נשיכות." (עמ' 5 שו' 3-9).

5. מטעם הנתבע העידו האדונים ה"ה אוחיון סולומון וציון אליעד אשר תמכו בגרסתו כמפורט בפרוטוקול הדיון בעמ' 5 שו' 29-32 ועמ' 6. שני העדים ציינו בין היתר כי ראו את התובע מרים את המקל כדי להכות את הנתבע.

6. לאחר שנתתי דעתי לטיעוני הצדדים ובחנתי את החומר שהוצג ואת העדויות שבאו בפניי, נחה דעתי כי דין התביעה להידחות.

7. עדותו של התובע הינה עדות יחידה אשר אינה נתמכת בעדות אחרת כלשהי. עדותם של שני העדים הניטרלים (ה"ה אוחיון ואליעד) סותרת את עדותו של התובע ומטילה ספקות ניכרים במהימנות גרסתו ובאשר התרחש בבית הכנסת במהלך אותה תפילה.

8. בסופו של יום נטל השכנוע מוטל על התובע להוכיח בפני בית המשפט, כי האירועים אשר התרחשו בבית הכנסת אכן הינם כפי שהוא מתאר. התובע לא עמד בנטל השכנוע, גרסתו לא נמצאה מוכחת ובנסיבות אלה אין מנוס מדחיית תביעתו.

9. לפנים משורת הדין, אין צו להוצאות.

זכות להגשת בקשת רשות ערעור לבית המשפט המחוזי כדין.

ניתן היום, כ"ז חשון תשע"ב, 24 נובמבר 2011, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: ברוך ירון
נתבע: שמעון אמיתי
שופט :
עורכי דין: