ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין סימה שומלק נגד איגמה ניהול ומסחר בע"מ :

סימה שומלק

נ ג ד

איגמה ניהול ומסחר בע"מ

בית משפט השלום בעכו

כב' הרשמת דנה עופר

החלטה

בפני התנגדות לביצוע שטר אשר הוגשה ביחס לשיק על סך 800 ₪ ליום 9/11/05. כן בפני תגובת המשיבה לטענות ההתנגדות.

לטענת המבקשת, השיק ניתן לאינסטלטור אשר הזמינה לביתה לאחר שמסר לה כי עלות ביקור, ללא תיקון, תעמוד על 300 ₪. לאחר שביקר בביתה, והמבקשת החליטה לא לבצע את התיקון בעלות שנמסרה לה, דרש אותו אינסטלטור תשלום של 800 ₪, וסירב לעזוב את ביתה של המבקשת אם לא יקבל סכום זה. מאחר והיתה המבקשת, לטענתה, לבד בדירה, נאלצה להסכים לדרישה, ורשמה שיק על סך 800 ₪, אותו ביטלה מיידית לאחר שעזב האינסטלטור את הדירה. עוד טוענת המבקשת, כי לאחר מעשה התקשר למשרד האינסטלטור, והודיעה כי היא מוכנה לשלם 300 ₪, כפי שהתחייבה מראש.

לטענת המשיבה, היא צד שלישי, אשר קיבלה לידיה שיק סחיר לכל דבר ועניין. לטענתה, אין כל אסמכתא לטענות המבקשת, ומדובר בטענה סתמית שכל מטרתה התחמקות מתשלום החוב.

לאחר ששקלתי את טענות הצדדים, אני רואה לנכון ליתן למבקשת רשות להתגונן מפני התביעה השטרית. אמנם השיק הוגש לביצוע בידי צד שלישי, אולם גם צד שלישי עשוי להיות כפוף לטענה בדבר כפיה מטעם מסחר השיק (פגם בזכות הקניין), אלא אם יתברר כי הוא אוחז כשורה. בהקשר זה ראוי לציין, כי השיק אכן בוטל, והדבר נרשם עליו. שאלת מעמדה של המשיבה ביחס לשיק אינה יכולה להתברר במסגרת הדיון בהתנגדות, אלא רק במשפט גופו, ועל כן, אני רואה לנכון להורות על קבלת ההתנגדות, וזאת בהתאם לתקנה 205(ג) לתקנות סדר הדין האזרחי, התשמ"ד-1984.

הליכי הוצל"פ מעוכבים. התצהיר ישמש כתב הגנה.

נוכח סכום התביעה היא תידון בסדר דין מהיר.

התובעת תגיש תצהיר מטעמה, יחד עם רשימת מסמכים והעתקי המסמכים, בהתאם לתקנה 214ב1(1), תוך 30 יום מקבלת החלטה זו.

אם לא יוגש תצהיר מטעם התובעת, תוך המועדים שנקבעו לעיל, תימחק התביעה, וייסגר תיק ההוצל"פ כנגד המבקשת.

עם העברת התביעה מלשכת ההוצאה לפועל לבית המשפט עשוי להיווצר הפרש אגרה, אותו על התובעת לשלם תוך 30 יום מקבלת דרישת הגזברות, שאם לא כן תימחק התביעה, וייסגר תיק ההוצל"פ כנגד המבקשת.

המזכירות תמציא העתק ההחלטה לצדדים.

ניתנה היום, כ"ז חשון תשע"ב, 24 נובמבר 2011, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: סימה שומלק
נתבע: איגמה ניהול ומסחר בע"מ
שופט :
עורכי דין: