ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין יהודה חתם נגד יצחק בנישו :

יהודה חתם

נ ג ד

יצחק בנישו

בית משפט השלום בשבתו כבית משפט לתביעות קטנות בבית-שמש

בפני כב' השופטת חגית מאק-קלמנוביץ

פסק דין

הנתבע הוזמן כדין ולא התייצב. השעה עתה 09:35 והתיק היה קבוע לשעה 09:00.

לאחר שעיינתי בכתבי הטענות ושמעתי את התובע אני מקבלת את התביעה ומחייבת את הנתבע לשלם לתובע סכום של 10,000 ₪ בצירוף הוצאות משפט בסך 250 ₪, הסכום ישולם תוך 30 יום מהיום וישא הצמדה וריבית כדין מהיום עד התשלום בפועל.

החלטה

על אף שהנתבע הגיע באיחור ניכר ולאחר שניתן פסק דין בהעדרו, פסק הדין מבוטל והתביעה תשמע לגופו של עניין.

החלטה

פסק הדין ישלח לצדדים בדואר.

פסק דין

זוהי תביעה קטנה בגין נזקי רכוש בתאונת דרכים.

התובע הוא נהג מונית. לטענתו רכב הנתבע סטה מנתיבו כשהשניים היו בסיבוב, נכנס לנתיבו של התובע וגרם נזק למונית שלו.

הנתבע טען כי סטה מן הנתיב מאחר שילדים ששיחקו בסמוך קפצו לכביש. בנוסף טען כי בזמן שהוא היה מעולף ושכב על הכביש התובע ניצל את חוסר הכרתו והזיז את כלי הרכב ממקומם. התובע מכחיש טענות אלה.

אינני מאמינה לטענות הנתבע שעשה רושם בלתי מהימן לחלוטין. הטענה בדבר הילדים ששיחקו בכביש משוללת אחיזה בראיות. התובע הכחיש אותה. הנתבע התבקש להראות את מיקומם של הילדים על גבי תמונות מהמקום. הוא טען שהמבנה הנראה בתמונות הוא גן ילדים, אולם מהתמונות עצמן נראה שמדובר בבית מגורים לכל דבר ואין בו מאפיינים של גן ילדים כגון חצר משחקים וכדומה. הנתבע אף טען כי בחומת האבן התוחמת את המבנה היה שער, אולם הוא לא הצליח להראות את השער בכל 4 התמונות המשקפות את הסביבה. כך יצא שהנתבע עצמו לא יכול היה לעמוד מאחרי גרסתו שלו.

גם טענת הנתבע לפיה התובע הזיז את כלי הרכב מהמקום אינה סבירה. מתיאוריהם של המעורבים לא התרשמתי שמדובר בתאונה כה חמורה שגרמה לאובדן הכרה של הנתבע, כך שכל הסיטואציה שתוארה על ידו אינה סבירה.

התובע הוכיח את תביעתו. הוא הציג אישור מחברת הביטוח על השתתפות העצמית שנדרש לשלם וכן הציג חוות דעת שמאי שלפיה הוכרז הרכב כאובדן להלכה. התובע הבהיר שלא יכול היה לעבוד במשך כחודש לאחר התאונה עד שרכש מונית חדשה.

לאור האמור, אני מקבלת את התביעה ומחייבת את הנתבע לשלם לתובע סכום של 10,000 ₪ בצירוף הוצאות משפט בסך 250 ₪. הסכום ישולם תוך 30 יום וישא הצמדה וריבית כדין מהיום עד התשלום בפועל.

המזכירות תשלח העתק הפרוטוקול ופסק הדין לצדדים.

ניתנה והודעה היום כ"ז חשון תשע"ב, 24/11/2011 במעמד הנוכחים.


מעורבים
תובע: יהודה חתם
נתבע: יצחק בנישו
שופט :
עורכי דין: