ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין משה הרשקוביץ נגד עיריית נהריה :

משה הרשקוביץ

נ ג ד

1. עיריית נהריה

2. אוריאל אורי גולדקורן

3. בנק איגוד לישראל בע"מ

בית המשפט המחוזי בחיפה בשבתו כבית-משפט לעניינים מנהליים

כב' השופט רון שפירא

החלטה

עניינה של עתירה זו, עד כמה שניתן להבין, בסוגיות הקשורות בחיוב בארנונה. בגוף העתירה שזורות סוגיות שונות, בכל הנוגע לבעלות או חזקה בנכס, ואולם סוגיות אלו אינן חלק מעתירה מנהלית, במובן זה שככל שקיימת מחלוקת לעניין זה, יש להכריע בה במסגרת הליך אחר. בנסיבות אלו, לא ברור כלל כי ההליך הנכון הוא הליך מנהלי.

בכל הנוגע למשיב 2 בעתירה - כפי שעולה מהעתירה עצמה, אין הוא משמש עוד כונס נכסים. יצוין למען הסר, כי עד כמה שידוע לבית המשפט, מונה המשיב 2 לכהונת שופט בית משפט השלום במחוז צפון. בכל מקרה, אין מקום לצירופו לעתירה מתוקף תפקיד, אשר על פי האמור בעתירה, אין הוא משמש בו עוד. ככל שכינוס הנכסים רלוונטי לעניין, הרי שיש לצרף את הכונס הנוכחי או את הכונס הרשמי.

בנתון לאמור לעיל, וגם לגופו של עניין, לא מצאתי מקום ליתן סעד זמני בהתאם למבוקש. עיכוב ביצוע של הליכי גבייה ייעשה רק במקרים חריגים, ואין צורך לומר כי ככל שיגבו כספים ביתר, ובית משפט יקבע כי לא היה מקום לגבות את כספי הארנונה הנ"ל, ממילא תשיב הרשות המקומית את הסכומים שנגבו לידי העותר.

אני קובע את העתירה לדיון מוקדם ליום 10.1.12 שעה 14:00. על המשיבים להגיש תגובה בכתב עד ליום 1.1.12. הצדדים יערכו לאפשרות שבית המשפט יורה לטעון לגוף העתירה במועד הדיון המוקדם.

על העותר להמציא עותק מכתבי הטענות, ביחד עם החלטה זו, לידי המשיבים 1 ו-3, וכן לשקול את המצאתה לכונס הרשמי או לכונס בתיק הרלוונטי לעתירה, עד לא יאוחר מיום 28.11.11.

המזכירות תשלח ההחלטה לצדדים.

ניתנה היום, כ"ה חשון תשע"ב, 22 נובמבר 2011, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: משה הרשקוביץ
נתבע: עיריית נהריה
שופט :
עורכי דין: