ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין עו"ד ס.זידאן סוהיר נגד ג'וני פרח :

בפני:

כבוד הרשמת גאולה לוין

המבקש:

עו"ד ס.זידאן סוהיר

נ ג ד

המשיבים:

1. ג'וני פרח

2. רולא פרח

בקשה למתן ערובה אחרת

החלטה

לפניי בקשה מטעם המבקשת להסתפק בהפקדת ערבות צד ג' חלף הפקדת ערבון. לחילופין מתבקשת פריסת תשלום הערבון לחמישה תשלומים חודשיים שווים ולחילופי חילופין, דחיית מועד תשלום הערבון לתשעים ימים. בבקשה נטען כי המבקשת הינה עורכת דין המקיימת את התחייבויותיה כדין מאז ומתמיד. פריסת התשלום נעוצה במצבה הרפואי של המבקשת, בגינו נאלצה לשהות בחופש מחלה, דבר שהביא לעיכובים בהליכי גבייה במשרדה. המשיבים מתנגדים לבקשה.

המבקשת אינה טוענת לדלות כלכלית ולהעדר יכולת להפקיד ערבון. במצב דברים זה, בהעדר הסכמת המשיבים, אין בידי להיעתר לבקשה להמרת ערבון בחלופת ערובה, שאינה שוות ערך לו מבחינת ודאותה, נזילותה ובטחונה. זאת במיוחד כאשר כלל לא נמסרו פרטים לגבי זהות הערב המוצע (צד ג) ולגבי איתנותו הפיננסית. יחד עם זאת, מוכנה אני לילך כברת דרך לקראת המבקשת ולפרוס את העירבון על פני שני תשלומים שווים. לא ניתן לפרוס את הפקדת העירבון על פני יותר תשלומים. על פי נוהל הדיון בבית משפט זה, עד להפקדת מלוא סכום העירבון התיק אינו מועבר לטיפול שופט. הנוהל האמור מבוסס, בין היתר, על כך שאין להטריח את בית המשפט ואת הצד שכנגד בטיפול בהליך, אם קיים חשש שההליך יידחה בשל אי הפקדת עירבון. על רקע זה, ברי כי לא ניתן לפרוס את הפקדת העירבון על פני תקופה ארוכה, ובכך לעכב באופן משמעותי את הטיפול בהליך ולסכל את סיומו של ההליך בתוך פרק זמן סביר.

סיכומו של דבר, העירבון יופקד בשני תשלומים חודשיים שווים, בסך 7,500 ₪ כל אחד. התשלום הראשון יופקד עד ליום 10.5.2009 והתשלום השני עד ליום 10.6.2009. באין הפקדה של כל אחד מן התשלומים במועד, יידחה ההליך ללא צורך במתן הודעה נוספת.

ניתנה היום, ב' באייר תשס"ט (26.4.2009).


מעורבים
תובע: עו"ד ס.זידאן סוהיר
נתבע: ג'וני פרח
שופט :
עורכי דין: