ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אושרי קבלאווי נגד מדינת ישראל :

בפני:

כבוד השופט א' א' לוי

כבוד השופטת ע' ארבל

כבוד השופט ח' מלצר

המערער:

אושרי קבלאווי

נ ג ד

המשיבה:

מדינת ישראל

ערעור על גזר דינו של בית המשפט המחוזי בחיפה, מיום 14.7.08, בת.פ. 6177/07, שניתן על ידי כבוד השופט עודד גרשון

תאריך הישיבה:

כ"ט בניסן התשס"ט

(23.04.09)

בשם המערער:

עו"ד רעות קורוליק

בשם המשיבה:

בשם שירות המבחן:

עו"ד ליאנה בלומנפלד-מגד

גב' אדוה פרויד

פסק-דין

השופט א' א' לוי:

בית המשפט המחוזי בחיפה הרשיע את המערער, על פי הודאתו, בעבירות של קשירת קשר לבצע פשע ושוד בנסיבות מחמירות, עבירות לפי סעיפים 499(א)(1) ו-402(ב) לחוק העונשין. בכתב האישום שעמד בבסיס ההרשעה נטען, כי ביום 18.11.07, בשעת צהרים, חבר המערער לאחרים שגמרו אומר לשדוד קשישה שמשכה כסף מסניף בנק בחיפה. בני החבורה עקבה אחריה, ובהגיעה לביתה תקף אותה המערער מאחור, הפילה ארצה ומשך בכוח את ארנקה. כתוצאה מכך נחבלה המתלוננת בפניה ובשיניה, ונגרם לה שבר בשורש כף היד. לאחר שביצע את זממו נמלט המערער מהזירה עם חבריו.

כאמור, הודה המערער בעובדות שיוחסו לו, ולאחר שבית המשפט המחוזי הרשיעו הוא גזר לו 6 שנות מאסר, 3 שנים מאסר על תנאי, והוא חויב לפצות את המתלוננת בסכום של 30,000 ש"ח.

בערעור שבפנינו מבקש המערער כי נקל בעונשו נוכח נסיבותיו האישיות הקשות, נסיבות ביצוע העבירה ורמת הענישה הנוהגת.

לא ראינו מקום להתערב בגזר דינו של בית המשפט המחוזי. המערער חבר לאחרים כדי לבצע מעשה לו נודעת חומרה מופלגת - שוד בחבורה של אשה קשישה. כל חברה מצווה להגן על החלשים וחסרי הישע שבתוכה, ומשרבים שוב אינם מקיימים ציווי אנושי כה פשוט, אלא בוחרים ליטול מן הקשיש או הקשישה את הפרוטות מהן הוא מתקיים, שוב אין מנוס מלהשית על מבצעיהן של העבירות עונשים כבדים במטרה להלחם בתופעה מכוערת זו. אכן, תקופת המאסר שהושתה על המערער אינה פשוטה, אולם לאור האלימות הרבה אותה הפגין כלפי קורבנו ותוצאותיה הקשות, נראה העונש בעינינו ראוי והולם, ומכאן החלטתנו לדחות את הערעור.

ניתן היום, כ"ט בניסן התשס"ט (23.04.09).


מעורבים
תובע: אושרי קבלאווי
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: