ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין טינה קוטיבשווילי נגד מדינת ישראל :

בפני:

כבוד השופט א' א' לוי

כבוד השופטת ע' ארבל

כבוד השופט ס' ג'ובראן

העותרת:

טינה קוטיבשווילי

נ ג ד

המשיבים:

1. מדינת ישראל

2. משרד הפנים

עתירה למתן צו על תנאי

בשם העותרת:

עו"ד י' גאגולה

פסק-דין

השופטת ע' ארבל:

1. בפנינו עתירה להענקת אזרחות מכוח חוק השבות, תש"י-1950 (להלן: חוק השבות). העותרת, אזרחית גיאורגיה טוענת כי סבתה היתה יהודיה. יצוין כי העותרת נכנסה לישראל בשנת 2006 באשרת עובדת סיעוד שבהמשך הוחלפה לאשרת תייר. בשנת 2007 פנתה העותרת למנהל האוכלוסין בבקשה למעמד לפי חוק השבות. בקשתה נדחתה והעותרת פנתה לבית משפט זה לקבלת סעד.

2. בית משפט זה דחה את עתירתה הקודמת של העותרת ביום 6.10.08 (בג"ץ 4142/08). בית המשפט קבע כי אין להתערב במקרה זה בשיקול הדעת המסור למשיבים אשר סברו כי לא הוצגה תשתית עובדתית ראשונית מספקת לביסוס טענת העותרת. בית המשפט הוסיף כי "על העותרת לעזוב את הארץ תוך 30 יום. אין בכך כדי למנוע מן העותרת להמשיך, בעת שהותה בארצה, במאמצים להשיג ראיות באשר לטענתה, ככל שיש לה יסוד".

3. בעתירתה הנוכחית שבה ומעלה העותרת טענות שהועלו בעתירתה הקודמת. בנוסף טוענת העותרת כי החליפה ייצוג וכי בא-כוחה הנוכחי מוסמך לעריכת דין במדינת גיאורגיה והוא יסייע לה בהשגת ראיות נוספות המעידות על יהדותה.

4. לאחר קבלת תגובת המשיבים באנו לכלל מסקנה כי דין העתירה להידחות על הסף מחמת קיומו של מעשה בית דין. העותרת אינה מעלה כל טענה חדשה על אלו שהעלתה בעתירתה הקודמת. טענות אלו נדחו בפסק דין חלוט של בית משפט זה. טענתה של העותרת כי היא ובא-כוחה שוקדים על מציאת ראיות נוספות להוכחת יהדותה אף היא אין בה כדי להביא לקבלת עתירתה. כפי שציין בית משפט זה בעתירתה הקודמת של העותרת, תוכל העותרת לאחר שתשוב לארצה להמשיך ולנסות להשיג ראיות לביסוס טענתה, אך אין בכך כדי להעניק לה, כל עוד לא קיימות ראיות כאלה, מעמד כלשהו בישראל.

לפיכך העתירה נדחית על הסף. צו הביניים בטל והעותרת תעזוב את הארץ תוך 21 יום.

ניתן היום, כ"ח בניסן תשס"ט (22.4.09).


מעורבים
תובע: טינה קוטיבשווילי
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: