ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אוסמה גאבר נגד מדינת ישראל :

בפני:

כבוד השופט נ' הנדל

המבקש:

אוסמה גאבר

נ ג ד

המשיבה:

מדינת ישראל

בקשת רשות ערעור על החלטת המשפט המחוזי מרכז מיום 15.6.11 בעת"א 38814-03-11 שניתנה על ידי כבוד השופט א' טל

בשם המבקש:

עו"ד נדיר ברנסי

בשם המשיבה:

עו"ד צילי נאה

החלטה

1. מונחת לפניי בקשה למתן רשות ערעור על החלטת בית המשפט המחוזי מרכז (כבוד השופט טל בעת"א 38814-03-11) לפיו נדחתה עתירת המבקש נגד החלטת המשיבה שלא לשלבו בסבב החופשות.

המבקש מרצה מאסר עולם בגין עבירת רצח. הוא הגיש עתירה לבית המשפט המחוזי מרכז בה עתר להורות למשיב להחזירו לסבב החופשות שהופסק מחודש מרץ 2011. בית המשפט המחוזי דחה את העתירה בציינו כי המידעים החסויים מלמדים כי קיים חשש שאם העותר ייצא לחופשה הוא עלול לקחת חלק בפעילות פלילית ולסכן אחרים מכאן נפסק שהחלטת המשיב להפסיק את חופשותיו של העותר הינה סבירה וצודקת.

2. לטענת המבקש טעה בית המשפט משהסתמך על המידע המודיעיני. לשיטתו מדובר במידע ישן ביותר שקשור לשותפות שמלפני 14 שנה. כן הפנה המבקש להחלטה קודמת בה קבע מותב אחר שהמידע המודיעיני מעורר תמיהה. המבקש מדגיש שהתנהגותו חיובית, הוא עובד בשיקום ובעבר אף התאפשר לו לצאת ליותר ממאה חופשות והוא לא הפר שום תנאי ולא עבר כל עבירה.

מנגד טוענת המשיבה שאין מקום ליתן רשות ערעור הואיל ואין כל שאלה עקרונית החורגת מדלת אמותיו של המקרה הנדון. עניינו של המבקש נבחן באופן פרטני על בסיס מידע מודיעיני שנתקבל ממשטרת ישראל. לגופו של עניין קיים חשש כי יציאתו של המבקש לחופשה עלולה לסכן את שלום הציבור.

3. לאחר שבחנתי, בהסכמת הצדדים, את החומר המודיעיני שהוגש לבית המשפט המחוזי נחת דעתי כי לא נפלה כל טעות במסקנת בית המשפט המחוזי. אין המדובר בחומר ישן, אלא בחומר עדכני שתוכנו מבסס כנדרש את המסקנה שאכן קיים סיכון ברור לשלום הציבור באם המבקש ייצא לחופשות בשלב זה. בהינתן כך, אין מקום להיעתר לבקשה למתן רשות ערעור.

לאור האמור דין הבקשה להדחות. אין צו להוצאות.

ניתנה היום, י"ט בחשוון תשע"ב (16.11.11).


מעורבים
תובע: אוסמה גאבר
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: