ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מרגלית רביבו אלבז נגד לשכת עורכי הדין :

בפני:

כבוד השופטת מ' נאור

המערערת:

מרגלית רביבו אלבז

נ ג ד

המשיבה:

לשכת עורכי הדין

בקשה לעיכוב ביצוע פסק דינו של בית המשפט לעניינים מינהליים מיום 5.10.2011 ב-עת"מ 43946-03-11 שניתן על ידי כב' השופטת ר' רונן

המערערת: בעצמה

החלטה

1. לפניי בקשה לעיכוב תשלום ההוצאות שהוטלו על המערערת בפסק דינו של בית המשפט לעניינים מינהליים (כב' השופטת ר' רונן). בפסק הדין נדחתה עתירתה של המערערת נגד החלטת לשכת עורכי הדין (המשיבה) שלא לאשר בשלב זה למערערת להתחיל בהתמחות והוטל עליה לשאת בהוצאות המשיבה בסך 12,000 ש"ח. המערערת הגישה ערעור על פסק הדין וכן פנתה לבית משפט קמא בבקשה לעיכוב תשלום ההוצאות או לחלופין לפריסת תשלומים. בית המשפט דחה את הבקשה ומכאן הבקשה שלפניי.

2. עיינתי בבקשה ובתגובה שהוגשה לבית משפט קמא והחלטתי לדחות את הבקשה ללא צורך בתגובה נוספת. כידוע רק במקרים חריגים ייעתר בית משפט לבקשה לעיכוב הוצאות וכפי שקבע הנשיא ברק "הכלל הוא כי 'הגשת ערעור לא תעכב את ביצוע ההחלטה שעליה מערערים'... לא כל שכן חיוב כספי, לא כל שכן חיוב בהוצאות משפט" (רע"א 6767/00 גולן נ' אזולאי (לא פורסם, 26.9.2000)). אין מחלוקת כי אם לבסוף יתקבל ערעורה תוכל המערערת להיפרע מהמשיבה. באשר לאפשרות לפרוס את תשלום ההוצאות לתשלומים חודשיים בשל מצבה הקשה של המערערת בצדק קבע בית משפט קמא כי "בקשת המבקשת לחלק את התשלום לתשלומים תוכל להידון ולהיבחן על פי הצורך בפני רשויות ההוצל"פ (אם הצדדים לא יגיעו להסכמה בהקשר זה)". ואכן, טוב יעשו הצדדים אם יגיעו להסכמה כאמור וחזקה על המשיבה שתפעל בעניין בנפש חפצה.

3. הבקשה נדחית. משלא נתבקשה תגובה לא ייעשה צו להוצאות.

ניתנה היום, י"ט בחשון, תשע"ב (16.11.2011).


מעורבים
תובע: מרגלית רביבו אלבז
נתבע: לשכת עורכי הדין
שופט :
עורכי דין: