ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אוסמה אבו גידאן נגד שירות בתי הסוהר :

בפני:

כבוד השופט ח' מלצר

המבקש:

אוסמה אבו גידאן

נ ג ד

המשיבים:

1. שירות בתי הסוהר

2. ועדת השחרורים המיוחדת לאסירי עולם

בקשת רשות ערעור על החלטת בית המשפט המחוזי בתל אביב יפו בשבתו כבית משפט לעניינים מינהליים ב-עע"א 2469/09 מיום 8.12.2009

המבקש: בעצמו

בשם המשיבים: עו"ד אילאיל אמיר

החלטה

1. המבקש משיג על החלטת בית המשפט לעניינים מנהליים בתל אביב-יפו, שלא לקבל את עתירתו כנגד החלטת המשיבים – שלא לשחררו שחרור מוקדם ממאסרו. בבקשתו התמקד המבקש בהחלטת המשיבים ובכשלים שמצא בה, ולא נדרש למעשה כלל להחלטת בית המשפט הנכבד קמא.

יצוין כי בקשה אחרת של המבקש, שעניינה הוצאתו לחופשות, נידונה על-ידי ונדחתה ב-רע"ב 6383/09.

2. מהודעת המשיבים מתאריך 1.2.2010, אליה צורף פרוטוקול הדיון מתאריך 8.12.2009, שנערך על-ידי בית המשפט הנכבד קמא בכתב-ידו בתקופה של שביתת קלדניות, עלה כי עתירת האסיר, שהגיש המבקש לבית המשפט לעניינים מינהליים, נמחקה ביוזמת בא-כוחו. המבקש לא ראה לנכון לציין נתון רב חשיבות זה בבקשתו. רק בעקבות הודעת המשיבים הסכים המבקש כי עתירתו אכן נמחקה, אך טען כי ייצוגו היה קלוקל והסב לו עוול. ברור שדי בכך כדי להביא לדחיית הבקשה.

3. בנוסף לאמור לעיל, הרי שהדיון בבית המשפט הנכבד קמא בתאריך 8.12.2009 אף הוקלט, ותמלילו הועבר למבקש בתאריך 12.4.2010, ולבית משפט זה – בתאריך 3.5.2010. מעיון בתמלול הפרוטוקול מתברר כי מחיקת העתירה באה בתום דיון ארוך וממצה, שבגדרו הוברר, כנראה, למבקש כי סיכויי עתירתו – אינם טובים. טענתו הלאקונית של המבקש בקשר עם כשלים של ממש בייצוגו אינן זוכות לתימוכין מספקים בתמליל הפרוטוקול. מכל מקום – אין בטענות העורר כדי להצדיק היעתרות לבקשתו למתן רשות ערעור על החלטה שניתנה – לבקשת אסיר מיוצג – למחוק עתירה שהגיש.

4. בקשת רשות הערעור נדחית איפוא.

ניתנה היום, כ' אייר התש"ע (4.5.2010).


מעורבים
תובע: אוסמה אבו גידאן
נתבע: שירות בתי הסוהר
שופט :
עורכי דין: