ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד רימאווי :

130

בתי המשפט

בית המשפט המחוזי בירושלים

פ"ח 516/08

לפני:

כבוד השופט יעקב צבן

כבוד השופטת גילה כנפי-שטייניץ

כבוד השופט רפי כרמל

22/09/2008

בעניין:

מדינת ישראל

ע"י עו"ד גאולה כהן מפרקליטות מחוז ירושלים

המאשימה

נ ג ד

מג'די רחימה רימאווי ת.ז. 996466256

ע"י עו"ד מחמוד חסן

הנאשם

גזר דין

1. הנאשם חבר בארגון החזית העממית שהוא ארגון טרוריסטי. בשנת 2001 היה מעורב בתכנון, פיקוח ומתן הוראות, בשורה של פיגועים בגינם הורשע, לאחר שמיעת ראיות, בעבירות הבאות: חברות בארגון טרוריסטי; רצח; ניסיון רצח (מספר עבירות); ועבירות בנשק. בפיגועים פרי תכנונו של הנאשם נפצעו לפחות 18 אנשים ונגרם נזק רב לרכוש. ביום 17.10.2001 נרצח השר רחבעם זאבי ז"ל, רצח שתוכנן בצורה מדוקדקת על-ידי הנאשם ובוצע בפועל על-ידי אחרים שנשלחו על ידו.

2. ב"כ המאשימה ביקשה לגזור על הנאשם מאסר עולם בגין עבירת הרצח ובגין העבירות האחרות – מאסר ארוך, שיצטבר על מאסר העולם.

ב"כ הנאשם טען, כי עמדת הנאשם היא, כי לבית משפט זה אין סמכות לדון את הנאשם. לגופו של עניין טען, כי אין מקום לצבור עונשים, כיוון שעל עבירת הרצח ייגזר מאסר עולם, ומאחר ומדובר באסיר ביטחוני, ממילא לא ניתן יהיה לקצוב את עונשו.

3. הנאשם הורשע בעבירת רצח בכוונה תחילה לפי סעיף 300 לחוק העונשין שהעונש בגינה הינו מאסר עולם חובה. מדובר בהוראה מנדטורית ולפיכך יש לגזור על הנאשם מאסר עולם.

הנאשם שלפנינו יזם ותכנן שורה ארוכה של פיגועים, הנחת מטעני תופת ומכוניות תופת במקומות שונים בישראל במהלך שנת 2001, תוך כוונה ברורה לקטול אנשים ולגרום נזק. אף אם הוא עצמו לא היה איש שטח, מדובר במי שנושא באחריות מלאה ואף מוגברת לביצוע עבירות חמורות. צבירת עונשים במקרים חמורים כאלה אינה רק מצוות הפסיקה, אלא מחויבת מעצם הניסיונות החוזרים ונשנים לפגוע ולקטול אנשים חפים מפשע, על-ידי הנחת מטענים וירי לעבר כלי רכב נוסעים.

לאור האמור, אנו גוזרים על הנאשם את העונשים הבאים:

בגין עבירת הרצח בה הורשע באישום החמישי – מאסר עולם.

בגין השורה הארוכה של ניסיונות לרצח והעבירות הנוספות בהן הורשע כמפורט לעיל – אנו גוזרים על הנאשם עונש של 20 שנה בגין כל אחד מארבעת האישומים הנוספים בהם הורשע ובמצטבר, ואלה יצטברו לעונש של מאסר עולם. המאסר ימנה מיום 26.2.2002 (עת נעצר על-ידי הרשות הפלסטינית).

זכות ערעור לבית המשפט העליון תוך 45 יום.

ניתן היום, כ"ב באלול התשס"ח (22 בספטמבר 2008), במעמד הצדדים.

______________ ____________________ ______________

י' צבן, שופט ג' כנפי-שטייניץ, שופטת ר' כרמל, שופט