ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מ"י נגד איתן דוח-א י-ם ת-61200619650 :

1

בתי המשפט

בית משפט לתעבורה ירושלים

ת 005606/08

בפני:

כב' השופט אברהם טננבוים

תאריך:

22/09/2008

בעניין:

מדינת ישראל ע"י לשכת תביעות את"ן י-ם

ע"י ב"כ עו"ד

טלי שושן

המאשימה

נ ג ד

איתן גיל

ע"י ב"כ עו"ד

לוונטל יהודית

הנאשם

גזר דין

הנאשם הורשע על סמך הודאתו בנהיגה בשכרות כשהכמות שנמדדה היא 335 מיקרוגרם. לאחר הודאתו, נשלח הנאשם לבדיקת התאמתו לתוכנית של"ץ של 250 שעות. אודה, כי מטרת השל"ץ הייתה להוות מעין המרה של חלק מעונש הפסילה בעונש של"ץ. אודה גם כי התעתדתי להטיל על הנאשם פסילה של שישה חודשים בלבד בתוספת לשל"ץ של 250 שעות. זאת לאור הכמות הלא גבוהה ועברו הנקי יחסית.

אלא שהנאשם הודיעני כי אין ביכולתו לבצע של"ץ. זאת משום קידום בעבודתו הדורש ממנו שעות עבודה רבות שאינן מאפשרות ביצוע של"ץ וממילא יש להטיל עליו עונש אחר. התביעה בקשה שנתיים פסילה לפחות (יחד עם רכיבים אחרים) משום שלטענתה לא היה מקום מלכתחילה להמיר חלק מהפסילה בשירות לתועלת הציבור. ההגנה בקשה לעומת זאת לקצץ בפסילה כמה שיותר ולא להטיל יותר מ –11 חודשים.

לאחר ששקלתי הגעתי למסקנה שאינני יכול לקבל את עמדת ההגנה. החוק ברור וחד משמעי וקובע כי עונש המינימום הוא שנתיים פסילה. כשמוטל של"ץ משמעותי של מאות שעות, ניתן לראות בכך נסיבות מיוחדות ולא להטיל את עונש המינימום. אך במקרה רגיל שאפילו של"ץ לא מוטל, אין דרך לעקוף את עונש המינימום.

אשר לכן אני דן את הנאשם לפסילה של שנתיים ימים בניכוי הפסילה המנהלית של חודש שריצה. סה"כ ירצה הנאשם פסילה של 23 חודשים. רישיונו יופקד תוך 45 יום מהיום והוא מוזהר שהעונש המקובל על נהיגה בפסילה הוא מאסר בפועל. היות והעונש לא קל, וממילא יצטרך לעבור בחינות רישוי מחדש, אין מקום לרכיבי ענישה נוספים.

זכות ערעור תוך 45 יום לבית המשפט המחוזי בירושלים. אם יוגש ערעור, מעכב ביצוע עד להחלטה סופית בערעור.

המזכירות תשלח העתק גזר הדין לתביעה ולעורך דין לוונטל.

ניתן בהעדר הצדדים היום יום שני 22 ספטמבר 2008.

אברהם נ. טננבוים, שופט תעבורה