ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין (..אמסטר נגד רוהר )בתיק בנק ירושלים בע"מ נגד ח :


בתי המשפט

בבית המשפט המחוזי בירושלים

בש"א 10776/09

פש"ר 6311/09

לפני:

כבוד השופט יעקב צבן-סגן נשיא

בעניין:

עו"ד אמסטר יעקב

המבקש/כונס הנכסים

נ ג ד

1 . עו"ד רוהר מיכאל

2 . עו"ד מולכו יצחק

3 . כונס הנכסים הרשמי - מחוז י-ם

המשיבים

החלטה

1. כונס הנכסים של פרויקט הר חומה 78 הגיש דו"ח על מכירות דירות בפרויקט לחודשים אוקטובר-נובמבר 2009 וביקש מבית המשפט לאשרר מכירות אלה. המכירות מבוססות בעיקרן על חוות דעת שמאית מתחילת שנת 2009. לטענת המנהל המיוחד יש לעדכן השומה בשל השינויים במצב השוק ומכל מקום הביע עמדה כי אם מכירה תעלה על עשרים אחוז מהשווי שנקבע בשומה, יסכים לה. באשר לדירה מספר 14 בבנין 6B הושג מחיר של כ-12 אחוז מעל מחיר השמאות, לפיכך ביקש לערוך שומה חדשה.

2. למרבית הצער המחלוקת בין כונס הנכסים למנהל המיוחד הורחבה מעבר לדרוש ואף נמצאו בה הדים לפן אישי עקב כך שנטען שהימנעות מקבלת שמאות מעודכנת אינה מלמדת על התנהלות תקינה.

יש לצנן מחלוקת זו ונראה לי ששני הצדדים, כל אחד בהבנתו, פעל באופן תקין. כונס הנכסים סבר כי הסכמה אליה הגיע עם המנהל המיוחד בחודש מאי 2009 לביצוע מכירת הדירות מכסה וחלה על כל הדירות ואילו המנהל המיוחד סבר כי גם אם נתן הסכמה עקרונית למכירת הדירות, אין בכך כדי לשחרר את כונס הנכסים מקבלת אישור לכל דירה ודירה.

3. אין חולק כי בשוק הדירות חלו בשנה האחרונה שינויים ובדרך כלל מחירי הדירות עלו. אין לפניי ראיה מהם השינויים המדויקים. לפיכך, יש מקום לעדכן השמאות על כל מכירה עתידית. באשר למכירת הדירה לגב' קולט נקש, מקובלת עליי עמדת כונס הנכסים הרשמי, כי מדובר בעסקה שהיא למעשה עסקה גמורה, לפיכך אני מאשרה.

המזכירות תמציא העתקים לב"כ הצדדים.

ניתנה היום, ט' באדר התש"ע (23 בפברואר 2010), בהעדר הצדדים.

יעקב צבן, שופט, סגן נשיא

קלדנית: מלכה צידון


מעורבים
תובע: עו"ד אמסטר יעקב
נתבע: עו"ד רוהר מיכאל
שופט :
עורכי דין: