ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מ"י נגד שמעוני אדוארד :


בתי המשפט

בית משפט לתעבורה ת"א – יפו

בש 002360/09

בתיק עיקרי: תד 013770/09

בפני:

כב' השופטת רות כצמן

תאריך:

23/02/2010

המבקשת

נ ג ד

שמעוני אדוארד

המשיבה

החלטה

בפני בקשת המשטרה להאריך צו פסילה מינהלי מלהחזיק רשיון נהיגה של המשיב עד תום ההליכים בתיק זה.

שמעתי את טיעוני ב"כ הצדדים ועיינתי בתיק החקירה המשטרתית.

הלכה פסוקה היא שעל בימ"ש לשקול כל בקשה מסוג זה מנקודת ראות של שני היבטים עיקריים והם: אורח נהיגתו של בעל הרשיון בעבר ואורח נהיגתו במקרה הקונקרטי אשר נתן את העילה לפסילה. והיה אם שניים אלה או אפילו רק אחד מהם מורים בעליל על נטייתו של בעל הרשיון לזלזל באורחות נהיגתו תוך סיכון שלום הציבור, כי אז מצווה בימ"ש לפסול את הרישיון, כמובן לא כדי להעניש את הנהג אלא כדי לשמור על שלום הציבור.

באשר לנסיבות המקרה הקונקרטי אשר שימשו עילה לפסילת רשיון הנהיגה.

המשיב נהג ביום 5.11.09 בשעה 01.00 במכונית הונדה פרטית מס' 5445657 בחולון לאורך רחוב משה דיין מכיון מערב למזרח. באותה עת עמדה מכונית פרטית הונדה מס' 1762435 נהוגה בידי גידן אלכסנדר, ליד בית מס' 40 במקביל לכלי רכב חונים במטרה להכנס לחניה של בית מס' 40 תום שהוא מדליק ארבעה ווינקרים ברכבו.

המשיב לא הבחין בעוד מועד בעמידת ההונדה התקרב אליה יתר על המידה, התנגש בה עם חזית ימנית של רכבו בצד אחורי שמאלי של ההונדה העומדת. המשיב עצר את רכבו כעבור 3 - 4 מטרים וניגש לנהג הרכב העומד. מאחר ואותו נהג לא אמר לו כלום כך לדבריו הוא חזר לרכבו ונסע הביתה. כתוצאה מהתאונה נפגע בגופו גידן אלכסנדר ושני כלי הרכב המעורבים ניזוקו.

על פי חומר הראיות שבתיק היה למשיב מבט של שכור וכאשר חזר לרכבו הוא התנדנד.

המשיב אותר לאחר מכן על פי מספר הרכב.

בבדיקה שנערכה למשיב במכשיר הינשוף נמצא בריאותיו 550 מק"ג אלכוהול לכל ליטר אויר נשוף. המשיב מסר כי שתה שני בקבוקים בירה חצי ליטר כל אחד שעה 23.00.

המשיב נוהג משנת 91 ולחובתו 28 הרשעות קודמות מתוכן 5 הרשעות בגין מהירות מעל המותר בחוק, עבירה של אי ציות לרמזור אדום ועוד עבירות שונות.

בנסיבות אלה, בהן המשיב נהג ברכב בהיותו שכור, שכן כמות האלכוהול בגופו עלתה על פי שניים מהכמות המינמלית הקבועה בחוק (240 מק"ג אלכהול). אינו מבחין מבעוד מועד העומד בכביש מתקרב אליו יתר על המידה פוגע בו גורם לפגיעה ברכב. בהמשך עוזב את מקום התאונה מבלי להחליף פרטים עם הנהג הרכב האחר. בנוסף עברו התעבורתי מכביד, הינו נהג מסוכן אשר יש להרחיקו מהכביש.

אני נעתרת לבקשת המשטרה ומורה להאריך את הפסילה אך קוצבת אותה לתקופה של שנה מהיום בו נפסל מנהלית על ידי המשטרה.

ניתנה היום ט' באדר, תש"ע (23 בפברואר 2010) במעמד הצדדים.

ר. כצמן , שופטת (עמיתה)

קלדנית:שנימעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: שמעוני אדוארד
שופט :
עורכי דין: