ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אבידן עמית נגד בלק יוסי :


בתי המשפט

1

בית משפט השלום ירושלים

א 001498/07

לפני: כב' השופט אברהם רובין

23/02/2010

בעניין:

אבידן עמית

התובע

ע"י ב"כ עו"ד אוריון

נ ג ד

1. בלק יוסי

2. שירביט חברה לביטוח בע"מ

הנתבעים

ע"י ב"כ עו"ד בלטר

החלטה

1. לפניי בקשת התובע לחייב את הנתבעת לממן עבורו טיפולים פסיכולוגיים ושיעורי הוראה מתקנת לפי המלצת המומחה שמונה מטעם בית המשפט.

2. הבקשה הינה במהותה בקשה לתשלום תכוף, ברם לאחר ששני הצדדים טענו לגוף הבקשה מבלי לטעון שהיה מקום להגישה כבקשה לתשלום תכוף אכריע בבקשה לגופה.

3. המומחה המליץ על טיפול פסיכולוגי בתדירות של פעם בשבוע למשך שנה. בבקשת התובע נטען כי נוצר קשר טוב עם פסיכולוג פרטי ששכרו עומד על סך של 400 ₪ למפגש. לא הוצגה אסמכתא לכך, אלא רק הצעת מחיר מהמרכז הישראלי לפסיכוטראומה שנוקבת בסכום של 240 ₪ למפגש. כמו כן, הוגשה הצעת מחיר מטעם עיריית מעלה אדומים לגבי הוראה מתקנת בסך של 105 ₪ למפגש.

4. הנתבעת מסרה בתגובתה מיום 19/01/10 כי בכוונתה לשלוח שאלות הבהרה למומחה, ברם כנראה שעד כה הדבר לא נעשה. הנתבעת טענה שהתובע זכאי לקבל את הטיפולים המומלצים במסגרת קופת החולים, ברם היא לא הביאה אסמכתא לכך שהוראה מתקנת או טיפולים פסיכולוגיים בהיקף הנדרש ניתנים במסגרת ציבורית.

5. לאור האמור אני קובע כי הנתבעת תשלם לתובע לשם מימון הטיפולים בשנה הקרובה, לפי המלצת המומחה, סך של 20,000 ₪. סכום זה מביא בחשבון טיפול פסיכולוגי פעם בשבוע ומפגש הוראה מתקנת אחת לשבוע.

6. ב"כ התובע תודיע האם היא מבקשת לעכב את ההליכים בתובענה עד שהתובע יבדק שוב על ידי הפסיכיאטר.

7. עיון 06/04/10.

ניתנה היום ט' באדר, תש"ע (23 בפברואר 2010) בהעדר הצדדים.

אברהם רובין, שופט


מעורבים
תובע: אבידן עמית
נתבע: בלק יוסי
שופט :
עורכי דין: