ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין גולדברג נגד אורטל שירותי כח אדם :


בתי הדין לעבודה

בית הדין האזורי לעבודה תל אביב – יפו

עב 009899/05

בפני:

כב' השופט שמואל טננבוים

23/02/2010

בעניין:

1 . גולדברג גלעד

2 . דדון לירן

3 . אבהר ירון

4 . מאיש שלומי

ע"י ב"כ עו"ד

גורביץ עמית

התובעים

נ ג ד

1 . אורטל שירותי כח אדם

2 . התעשיה האוירית בע"מ

ע"י ב"כ עו"ד

פרי-הר ריטה

הנתבעים

החלטה

1. תיק זה הוחזר לבית הדין על פי החלטתו של בית הדין הארצי וזאת על מנת לקבוע את השוואת תנאי המאבטחים לעובדים בנתבעת 2 וכן, לקבוע את הסכום לו זכאים התובעים בגין הפסקות של חצי שעה בימים בהם לא יצאו משטח המפעל.

ניתנה לתובעים אפשרות לבקש גילוי מסמכים בנושאים דלעיל. הוגשה בקשה בהתאם אולם הנתבעת 1 מתנגדת לרובה של הבקשה.

2. כעולה מתגובת הנתבעת 1, אין לה התנגדות להעמיד לעיון התובעים את כרטיסי הנוכחות של התובעים ככל שאלו ימצאו בידיה, לאור חלוף הזמן ובכפוף לסוגיית ההתיישנות.

נוכח האמור, תודיע ב"כ הנתבעת 1 לב"כ התובעים מהם המסמכים בנושא זה המצויים בידה וזאת תוך 21 יום מיום קבלת החלטה זו. ב"כ התובעים יהיה רשאי לעיין ולצלם מסמכים אלו בתיאום עם ב"כ הנתבעת 1 וזאת תוך 15 יום נוספים.

3. בבקשה לגילוי מסמכים טענו התובעים, כי יש ליתן צו לחשיפת פרטי השכר ולתיאור התפקיד ביחס ל-5 עובדים בנתבעת 2 ששמותיהם פורטו בבקשה. לפי טענה זו, עבודתם של אותם עובדים הינה בתחומם המקצועי של התובעים והם העובדים שמשכרם ניתן ללמוד על רמת התיגמול של הנתבעת 2 את עובדיה האחראים לביטחונה.

הנתבעת 1 מתנגדת לבקשה זו בין השאר בטענה, כי חשיפת שכרם של אותם עובדים אינה רלוונטית לדיון הואיל ומדובר בעובדים שאינם עוסקים בתחום עיסוקם המקצועי של התובעים וחלקם אף עבדו במפעל אחר מזה שבו עבדו התובעים. מדובר במקצוע, בתפקיד ובוותק שונים מאלו של התובעים.

מתגובה זו של הנתבעת 1 לא ברור מהו תחום העיסוק המקצועי שאליו יש להשוות את תנאי העסקתם של התובעים. הואיל ועל פי פסק דינו של בית הדין הארצי, יש להשוות את תנאי עבודתם של התובעים לאלו של עובדי הנתבעת 2, הרי שעל הנתבעת 1 לפרט מהו המקצוע והתפקיד אצל עובדי הנתבעת 2 אליהם יש להשוות את תנאי עבודתם של התובעים. על מנת לקבוע את דרך המשך ההליך, על הנתבעת 1 להבהיר את עמדתה בנושא.

4. נוכח האמור לעיל, אני מורה לנתבעת 1 כדלקמן:

א. ב"כ הנתבעת 1 תודיע לב"כ התובעים מהם כרטיסי הנוכחות בנושא זה המצויים בידה וזאת תוך 21 יום מיום קבלת החלטה זו. ב"כ התובעים יהיה רשאי לעיין ולצלם מסמכים אלו בתיאום עם ב"כ הנתבעת 1. העיון והצילום יעשו תוך 15 יום נוספים.

ב. הנתבעת 1 תגיש את עמדתה המפורטת באשר לשאלה מהו התפקיד או העיסוק אצל עובדי הנתבעת 2 אליהם יש להשוות את תנאי עבודתם של התובעים. בהודעה זו, תציין הנתבעת 1 לפחות שלוש שמות של עובדים כאמור ומקום עבודתם וכן מחלקה או האגף בו הם מועסקים. ככל שהנתבעת 1 סבורה שמדובר בפגיעה בפרטיות, היא תוכל לציין שמות אלו בראשי תיבות של אותם עובדים. הנתבעת 1 תנמק את עמדתה לענין השוואת הזכויות.

עמדה זו תוגש תוך 21 יום מיום קבלת החלטה זו.

ג. לאחר קבלת האמור, יקבע המשך ההליך.

5. לעיוני ביום 15.3.10.

ניתנה היום ב' באדר, תש"ע (16 בפברואר 2010) בהעדר הצדדים.

שמואל טננבוים, שופט

אתי/מעורבים
תובע: גולדברג גלעד
נתבע: אורטל שירותי כח אדם
שופט :
עורכי דין: ע"י ב"כ עו"ד,ע"י ב"כ עו"ד