ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין פרי הגליל בע"מ - שמעון אלמלם :

בית הדין הארצי לעבודה

בשא000455/08

פרי הגליל בע"מ

המבקשת

-

שמעון אלמלם

המשיב

לפני: הנשיא סטיב אדלר

החלטה

1. בבית הדין האזורי בנצרת מתנהלת תביעה כספית של מר אלמלם נגד המבקשת (עב 1069/08).

2. המבקשת פנתה לבית הדין האזורי בנצרת בבקשה להעברת הדיון לבית דין אחר. זאת, מאחר ובא כוח המשיב, אשר חתום על כתב התביעה מטעמו, הינו אחיה של נשיאת בית הדין האזורי לעבודה בנצרת, השופטת ורד שפר. בנסיבות אלה, הועבר התיק למתן החלטתי בעניין מקום הדיון בתובענה.

3. לטענת המבקשת, בנסיבות המתוארות, שיקולי צדק ומראיתו מחייבים שלא לקיים את הדיון בפני בית הדין האזורי בנצרת.

המשיב התנגד לבקשה והטעים, כי אין מדובר בנסיבות של קשר משפחתי בין שופט ומתדיין בו מן הראוי להעביר את הדיון לבית דין אחר. המשיב ציין, כי בא כח התובע אינו מתדיין או צד להליך; עו"ד גרא פולגר אשר חתום על כתב התביעה לא ייצג את התובע בפועל בפני בית הדין והוא ייוצג על ידי עו"ד אחר ממשרדו. עוד הטעים, כי קבלת טענות המבקשת פירושה הטלת מגבלה חמורה על חופש העיסוק של עורכי-דין רבים.

4. עיינתי בטיעוני הצדדים ונתתי דעתי לכלל נסיבות העניין, ולהלן החלטתי: במישור העקרוני, על פני הדברים, אין מניעה לכך שעורכי דין מהמשרד בו עובד עו"ד פולגר יופיעו בפני שופטי בית הדין האזורי בנצרת, ויש לבחון כל מקרה ונסיבותיו. אולם, בנסיבות העניין שלפנינו ומאחר ועו"ד פולגר לקח חלק בהכנת התביעה, סבורני, כי לשם מראית פני הצדק יש לברר את תביעתו של מר אלמלם בפני בית דין אחר.

5. לפיכך, מתוקף סמכותי שבסעיף 78 לחוק בתי המשפט [נוסח משולב], התשמ"ד-1984 החל בבית הדין לעבודה מכח סעיף 39 לחוק בית הדין לעבודה, תשכ"ט-1969, אני מורה על העברת התובענה לדיון בפני בית הדין האזורי בחיפה.

ניתנה בהעדר הצדדים היום כ"ב באלול תשס"ח (22.9.2008) ותשלח לצדדים ולבתי הדין האזוריים בנצרת ובחיפה בפקסימיליה.

סטיב אדלר

נשיא