ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין סויסה נגד כלל :


בתי המשפט

בית משפט לתביעות קטנות ירושלים

תק 003718/09

בפני:

שופט: ארנברג גד

תאריך:

17/01/2010

בעניין:

אהרון סויסה

התובע

נ ג ד

1. כלל חברה לביטוח בע"מ

2. דרביש רפאל שיווק לבנין

הנתבעות

פסק דין

התובע תובע את הנזקים שנגרמו לרכבו בתאונת דרכים. לדבריו, הוא החנה את רכבו במסלול הימני מתוך 4 מסלולים. לאחר שסיים לחנות ועמד כבר כמה דקות בצד הכביש, הגיע רכב הנתבעת 2, שמבוטח על ידי הנתבעת 1, ונכנס בו מאחור.

הנתבעות טוענות כי רכב הנתבעת 2 נסע אחרי אוטובוס בנתיב הימני. האוטובוס פנה ימינה למפרץ שהוא תחנת אוטובוסים. התובע, שנסע במסלול השמאלי, סטה לתוך נתיב נסיעת המשאית כשהוא מבקש להכנס לתחנת האוטובוס. כשהתובע ראה שהאוטובוס עצר בתחנה, הוא נעצר בפתאומיות, כשהוא עומד על שני הנתיבים, וכתוצאה מכך התובע התנגש במשאית של הנתבעת.

שני הנהגים העידו בפני וחזרו כל אחד על גרסתו לאופן ארוע התאונה. כמו כן הוגשו תמונות של הנזקים בכל אחד מכלי הרכב.

מתוך העדויות והתמונות עולה כי, מחד, גירסת התובע לאופן ארוע התאונה לפיה, רכבו עמד בנתיב הימני ביותר מבין 4 נתיבים והנתבע שבא מאחור נכנס בו, אינה מתיישבת עם נקודת הפגיעה ב- 2 כלי הרכב. שכן, הפגיעה ברכבו של התובע הינה בצד הימני אחורי של הרכב והפגיעה במשאית של הנתבעת היא בצד השמאלי קדמי של המשאית. היינו, אם גירסת התובע נכונה, היתה צריכה המשאית ליסוע בשוליים הימניים של הכביש. רק בדרך זו יכול להיווצר מפגש בין החלק הקדמי שמאלי של המשאית עם האחורי ימני של רכב התובע. מאידך, אין ספק שרכב הנתבעת הוא אשר נכנס מאחור ברכב התובע. לפיכך, התיאור בכתב ההגנה כאילו שרכב התובע פגע ברכב הנתבעת אינו נכון. נראה כי אילו נהג המשאית היה נוהג ביתר זהירות , שומר מרחק כראוי ומבחין בנעשה בכביש הוא היה יכול להקטין את הנזקים.

בנסיבות שפורטו נראה לי כי חלוקה שווה של האחריות בין הנהגים היא התוצאה הנכונה. מחד, התובע אשר ככל הנראה סטה ממסלול נסיעתו ומאידך הנהג ברכב הנתבעת שלא שם לב, לא שמר מרחק ונכנס ברכב התובע מאחור.

התובע תבע סך של 30,000 ש"ח אך לפי חוות הדעת הנזקים הם 22,650 ש"ח בלבד. סכום זה יש לחלק בין הצדדים בחלקים שוים לפיכך, אני מחייב את הנתבעות לשלם לתובע את הסך של 11,500 ש"ח (כולל הפרשי הצמדה וריבית) וכן סך של 150 ש"ח המהוים מחצית מסכום האגרה ששולמה על ידי התובע. הסכומים הנ"ל ישולמו תוך 30 יום שאם לא כן הם ישאו הפרשי הצמדה וריבית כדין.

המזכירות תשלח את פסק הדין לצדדים בדואר רשום עם אישור מסירה.

ניתן היום ב' בשבט, תש"ע (17 בינואר 2010) בהעדר הצדדים

שופט: ארנברג גדמעורבים
תובע: אהרון סויסה
נתבע: כלל חברה לביטוח בע"מ
שופט :
עורכי דין: