ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין סחנובסקי נגד לאומי קארד :


בתי המשפט

בית משפט לתביעות קטנות ירושלים

תק 003711/09

בפני:

שופט: ארנברג גד

תאריך:

17/01/2010

בעניין:

אלכסנדר סחנובסקי

התובע

נ ג ד

לאומי קארד אשראים בע"מ

הנתבעת

פסק דין

התובע תובע מהנתבעת סך של 8,000 ש"ח בשל כך שלטענתו הנתבעת נקטה נגדו הליכי הוצל"פ ללא הצדקה. לדבריו, הנתבעת זייפה את חתימתו על הרשאה לחיוב חשבון הבנק וכתוצאה מכך נקטה בהליכי הוצל"פ הכוללים גם עיקולים בביתו והכל ללא הצדקה.

הנתבעת טוענת כי כל החיובים נעשו כדין מבלי שזוייף מסמך כלשהו. לטענתה, אם לתובע ישנם טענות כלשהן עליו להעלותן במסגרת תיק ההוצל"פ, שבו בוצעו העיקולים, כהתנגדות לתביעה בסכום קצוב, ולא בתביעה נפרדת על כך שהתיק בהוצל"פ נפתח ללא הצדקה.

התובע העיד בפני וחזר על טענותיו שבתביעה.

לאחר עיון בטענות הצדדים באתי למסקנה שיש לדחות את התביעה. טענות התובע בתביעה זו הן שהנתבעת לא היתה אמורה לפתוח נגדו תיק הוצל"פ בתביעה לסכום קצוב ולנקוט נגדו הליכים בתיק ההוצל"פ. טענות אלה מקומן בהתנגדות לתביעה לסכום קצוב שהיה על התובע להגיש, במועד הקבוע לכך בתקנות. ככל שעבר מועד זה, על התובע להגיש בקשה להארכת מועד, להסביר את האיחור בהגשת הבקשה ולהעלות את טענותיו לגופו של ענין. לא ניתן ולא ראוי לאפשר הגשת תביעה נפרדת שלמעשה היא עוקפת את כל המועדים הקבועים בדין להגשת התנגדות. מה שמבקש התובע לעשות בתביעה זו הוא להשיב אליו את הסכומים שנגבו ממנו לפי דין בתביעה בסכום קצוב שהוגשה נגדו, וזאת לאחר שלא הגיש על אותה תביעה התנגדות במועד. לא ניתן ולא נכון לאפשר זאת שכן, משמעות היענות לתביעה כזו היא ביטול המועדים שנקבעו בתקנות להגשת התנגדות.

אני דוחה איפוא את התביעה.

המזכירות תשלח את פסק הדין לצדדים בדואר רשום עם אישור מסירה.

ניתן היום ב' בשבט, תש"ע (17 בינואר 2010) בהעדר הצדדים

שופט: ארנברג גדמעורבים
תובע: אלכסנדר סחנובסקי
נתבע: לאומי קארד אשראים בע"מ
שופט :
עורכי דין: