ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין דוד פלהבני נגד מגדל חברה לביטוח בע"מ :


בתי המשפט

בית משפט השלום ירושלים

א 004437/09

לפני:

כב' השופטת מי-דן מירית

תאריך:

17/01/2010

דוד פלהבני

בעניין:

התובע

גנסין

ע"י ב"כ עו"ד

נ ג ד

מגדל חברה לביטוח בע"מ

הנתבעת

עמוס מוקדי

ע"י ב"כ עו"ד

החלטה

1. הצדדים ישלימו ההליכים המקדמיים בהם, גילוי הדדי של מסמכים, שאלונים, פרטים נוספים, הודיות, והכל – בתוך 30 יום מהיום. כל עתירה לבית המשפט בנושאים אלו או בעניינים מקדמיים אחרים, שיש לדון בהם קודם לשמיעת הראיות, תוגש לבית -המשפט בתוך 45 יום מהיום, על פי הקבוע 241 לתקנות סדר הדין האזרחי, שלאחריה ולאחר קבלת תגובת המשיב ותשובת המבקש, תינתן החלטה בעניינה או שתיקבע לדיון, במועד שיקבע לקדם משפט להלן. כל מבקש אחראי לביצוע מסירה אישית של הבקשה, למשיב במועד הגשתה לבית המשפט. עם חלוף המועד שנקבע בתקנות להגשת תשובת המשיב וככל שלא תוגש, יגיש המבקש בקשה למתן החלטה, בצרוף אישור מסירה.

יובהר, כי ככל שלא תוגש בקשה, בהתאם לתנאים ובמועדים שנקבעו – תמחק הבקשה שהוגשה ובקשה אחרת לא תידון, אלא מטעמים מיוחדים שיפורטו.

2. ככל שצד מבקש להסתמך על חוות דעת מטעמו (רפואית או אחרת), זו תוגש תוך 120 יום מהיום ולא תינתן אורכה להגשתה, אלא מטעמים מיוחדים שיפורטו. באם לא תוגש חוות דעת כאמור, יראו הצדדים כמי שויתרו על הגשתה.

3. ככל שיבקש צד מעונין, במהלך הדיון בתובענה, דחיה או הארכת מועד, לקיום הליך, שנקבע בהחלטת בית המשפט, יחולו ההוראות הבאות:

א. על הבקשה להיות מנומקת, ברורה ומפורטת. לא יתקבלו נימוקים כלליים או סתמיים, כגון: "עו"ד עסוק בענין אחר", "סיבות משפחתיות", "הצדדים מנהלים מו"מ" וכיוצא בזה.

ב. לא תתקבל בקשת דחיה, שלא הובאה בה עמדת כל הצדדים האחרים. עם זאת, אך מובן הוא, כי הסכמת הצד האחר, כשלעצמה, אינה מהווה טעם מספיק אשר יצדיק הענות לבקשה.

ג. בקשת דחיה מוסכמת, תכלול מועדים חלופיים – המוסכמים על כל הצדדים.

ד. בקשת דחיה בלתי מוסכמת, תכלול מועדים חלופיים המתאימים למבקש, במהלך החודשים הקרובים (החל מיום הגשת הבקשה).

ה. כאשר בעל דין מיוצג ע"י משרד עורכי דין הכולל יותר מעו"ד אחד, חייבת בקשת הדחייה להכיל נימוקים משכנעים מדוע עו"ד אחר, מבין אלו הרשומים על גבי יפוי הכח, אינו יכול למלא את מקומו של עו"ד המבקש את בקשת הדחיה.

ו. בקשת דחיה הנסמכת על עובדות שניתן להוכיחן באמצעות תיעוד או מסמך, ככלל, חובה לצרף את המסמך או התיעוד האחר, לפי הענין.

ז. יש להגיש את הבקשה מיד עם גילוי הצורך לבקש את הדחיה. אם הבקשה לא הוגשה לבית המשפט מיד לאחר שהתבררה נחיצותה יש לפרט מהי הסיבה לכך.

ח. הגשת בקשת דחיה באיחור לא מוצדק עלולה להוביל, כשלעצמה, לדחיית הבקשה.

ח. לעיוני ביום 14.4.10.

המזכירות תמציא העתקים לב"כ הצדדים.

ניתנה היום ב' בשבט, תש"ע (17 בינואר 2010) בהעדר הצדדים.

מירית מי-דן, שופטת

004437/09א 130 סיגלית נקימעורבים
תובע: דוד פלהבני
נתבע: מגדל חברה לביטוח בע"מ
שופט :
עורכי דין: עמוס מוקדי,גנסין